Tsetrin: naudojimo instrukcijos, analogai ir apžvalgos, kainos vaistinėse Rusijoje

Cetrin yra 3 kartos antihistamininis vaistas, skirtas vaikams ir suaugusiems įvairioms alerginėms reakcijoms. Veiklioji medžiaga - cetirizinas.

Blokavimo H1-histamino receptoriai, antialerginis agentas. Serotonino ir cholinerginiai receptoriai neužblokuoja. Jis turi antialerginį poveikį, jis neprasiskverbia per BBB, jei jis vartojamas kaip nurodyta gydomosiose dozėse, vaistas neturi reikšmingo raminamojo poveikio.

Veiklioji Tsetrin tablečių medžiaga veikia visus alerginės reakcijos etapus, ankstyvą ir vėlyvą, sumažina neutrofilų, eozinofilų, bazofilų migraciją. Narkotikas palengvina esamų alerginių reakcijų eigą ir neleidžia jiems atsirasti, turi ryškų antieksudacinį ir antipruritinį poveikį.

Sumažina kapiliarinį pralaidumą, neleidžia vystytis audinių edemai, mažina lygiųjų raumenų spazmus.

Pašalina odos reakciją į histamino, specifinių alergenų, taip pat aušinimo (su šaltu dilgėliniu). Sumažina histamino sukeltą bronchų sąnarį plaučių bronchinėje astmoje.

Poveikio pradžia po vienkartinės Cetrin 10 mg tabletės dozės yra 20 minučių (50% pacientų) ir po 60 minučių (95% pacientų) trunka ilgiau nei 24 valandas. Atsižvelgiant į gydymo kursą, tolerancija antihistamininiams vaistams neveikia. Nutraukus gydymą, tablečių poveikis trunka iki 3 dienų.

Kas padeda Tsetrin?

Remiantis instrukcijomis, Tsetrin tabletės skiriamos alergijos simptomams mažinti:

  • sezoninis ir lėtinis alerginis rinitas;
  • alerginis konjunktyvitas;
  • įvairių etiologijų niežėjimas;
  • dilgėlinė (įskaitant lėtinę idiopatinę);
  • angioedema (angioedema).

Cetrin dozavimo tablečių naudojimo instrukcijos

Tabletės geriamos neatsižvelgiant į valgį, švariu vandeniu.

Standartinė dozė suaugusiems ir vaikams, vyresniems nei 6 metų, pagal naudojimo instrukcijas - 1 tabletė Tsetrin 10 mg 1 kartą per dieną. Tarkime 5 mg (pusę tabletės) 2 kartus per parą.

Pacientai, kurių inkstų funkcija sumažėjo 5 mg - kartą per parą. Esant sunkioms lėtinio inkstų nepakankamumo formoms, 5 mg kartą per 48 valandas.

Vaikams, jaunesniems nei 6 metų, rekomenduojama sirupą.

  • 2-6 metų vaikai - 5 mg / 1 kartą arba 2,5 mg 2 kartus per parą;
  • 1–2 metų vaikai - 2,5 mg (5 lašai) 2 kartus per dieną.

Specialios instrukcijos

Instrukcija įspėja, kad jei viršysite 10 mg paros dozę (1 tabletė Tsetrin), gebėjimas greitai reaguoti gali pablogėti.

Rekomenduojamomis dozėmis jis nepadidina etanolio poveikio (esant ne daugiau kaip 0,8 g / l koncentracijai), tačiau rekomenduojama gydymo metu susilaikyti nuo alkoholio vartojimo.

Šalutinis poveikis

Instrukcijoje įspėjama, kad, skiriant Cetrin, gali atsirasti šie šalutiniai poveikiai:

  • Nuovargis, astenija, negalavimas, patinimas;
  • Nervų sistemos dalis: paradoksali centrinės nervų sistemos stimuliacija, galvos svaigimas, galvos skausmas, parestezija, traukuliai, disgezija, diskinezija, distonija, sinkopė, drebulys;
  • Virškinimo trakto dalis: pilvo skausmas, burnos džiūvimas, pykinimas, viduriavimas;
  • Psichikos sutrikimai: mieguistumas, nerimas, agresyvumas, sumišimas, depresija, haliucinacijos, nemiga, tikėjimas;
  • Kvėpavimo sistemos dalis: faringitas, rinitas;
  • apklausos duomenys: svorio padidėjimas;
  • Iš širdies pusės: tachikardija;
  • Kraujo sistemos ir limfinės sistemos dalis: trombocitopenija;
  • Matymo organo dalis: būsto sutrikimas, neryškus matymas, akių obuolio priverstiniai judesiai;
  • Inkstų ir šlapimo sistemos dalis: dizurija, enurezė;
  • Odos ir poodinio audinio dalis: niežulys, bėrimas, dilgėlinė, angioedema, vietinis narkotikų bėrimas;
  • Imuninės sistemos dalis: padidėjęs jautrumas, anafilaksinis šokas;
  • Kepenų ir tulžies sistemos dalis: nenormali kepenų funkcija (padidėjęs transaminazių, šarminės fosfatazės, γ-glutamiltransferazės ir bilirubino kiekis).

Kontraindikacijos

Tsetrin tablečių vartoti draudžiama šiais atvejais:

  • vaikams iki 6 metų;
  • nėštumas ir žindymas;
  • galutinės stadijos inkstų liga (CC mažiau nei 10 ml / min);
  • padidėjęs jautrumas cetirizino, hidroksizino ar piperazino dariniams, taip pat kitiems vaisto komponentams.
  • lėtiniu inkstų nepakankamumu (esant CC> 10 ml / min., reikia koreguoti dozavimo režimą);
  • pacientams, sergantiems predisponuojančiais faktoriais šlapimo susilaikymui;
  • su epilepsija ir pacientais, kuriems pasireiškia padidėjęs traukuliai;
  • pagyvenę pacientai (su amžiumi susijęs glomerulų filtracijos sumažėjimas);

Sirupas skiriamas nuo 2 metų, lašai - nuo 6 mėnesių.

Perdozavimas

Perdozavimo simptomai yra burnos džiūvimas, mieguistumas, šlapimo susilaikymas, vidurių užkietėjimas, nerimas, dirglumas.

Rekomenduojamas skrandžio plovimas, simptominis gydymas. Specifinio priešnuodžio nėra. Hemodializė neveiksminga.

Analogai Tsetrin, kaina vaistinėse

Jei reikia, Tsetriną galima pakeisti veikliosios medžiagos analogu - tai vaistai:

Analogų pasirinkimas Svarbu suprasti, kad Cetrin naudojimo instrukcijos, panašių veiksmų narkotikų kaina ir apžvalgos netaikomos. Svarbu pasikonsultuoti su gydytoju ir nepriklausomai pakeisti vaistą.

Kaina vaistinėse Maskvoje ir Rusijoje: Tsetrin tabletės 10 mg 20 vnt. - nuo 153 iki 178 rublių, 30 tablečių kaina - nuo 231 iki 267 rublių, pagal 574 vaistines.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje temperatūroje, ne aukštesnėje kaip + 25 ° C temperatūroje. Tabletės galiojimo laikas yra 2 metai, lašai - 3 metai.

"Cetrin" - nuo šių tabletes? Indikacijos ir kontraindikacijos

Atvykus pavasariui, viskas žydi, medžiai pradeda kvapą kvapą, žolė virsta žalia, o alergija visai žiemai neveikia. Antihistamininiai vaistai, įskaitant Cetrin, yra skirti kovai su nosies užgulimu, raudonomis akimis ir patyrusiais akių vokais. Kokios yra šios tabletės ir ką reikia žinoti vartojant vaistą? Tai bus aptarta toliau.

Kas yra „Tsetrin“?

„Cetrin“, kurio aktyvus komponentas yra cetirizinas, pagrindinis H1-histamino receptorių blokatorius, laikomas naujos kartos vaistu. Pavasario pradžioje, vasaros mėnesio piko metu ir rudenį, ši priemonė tampa nepakeičiama alerginių žmonių pagalbininke. Vaistas parduodamas laisvai prieinamas šalies vaistinėse ir turi malonų kainų kategoriją.

Žinoma, vaistas negali visiškai atsikratyti alergiško žmogaus, bet susidoroja su jos simptomais, slopindamas centrinės nervų sistemos reakciją į stimulus ir turėdamas raminamąjį poveikį visam organizmui.

Ką dar ir kada skiriamos tabletes "Tsetrin"? Čia yra sąrašas ligų, kurioms šis vaistas yra veiksmingas:

  • ūminis ir lėtinis rinito pasireiškimas;
  • akies išorinės membranos uždegimas;
  • skirtingos kilmės odos niežulys ir paraudimas;
  • lengvas astma;
  • lėtinė pasikartojanti dilgėlinė;
  • angioedema;
  • difuzinis atopinis dermatitas.

Tarp pagrindinių gydomųjų savybių, paimtų iš tablečių „Tsetrin“ vartojimo indikacijų, galima išskirti:

  • vaistas pašalina odos išbėrimą, įskaitant alerginę reakciją į šaltą;
  • pašalina raumenų spazmus;
  • sumažina kraujagyslių jautrumą, pašalina akių paraudimą;
  • kovoja su nosies užgulimu ir neleidžia susikaupti gleivių;
  • pašalina bronchų spazmą švelniu pavidalu ir leidžia giliai kvėpuoti;
  • sumažina skysčio patekimo į minkštąjį audinį pavojų, taip sumažindama edemos tikimybę.

Įspūdingas vaisto gydomojo poveikio organizmui sąrašas daro „Cetrin“ gana konkurencingą H1 blokatorių rinkoje.

Kokia forma yra vaistas ir kokia jo dozė?

Antihistaminas "Tsetrin" yra tik trijų tipų, pavyzdžiui:

  • mažos apvalios baltos tabletės su maža juostele vienoje pusėje - 1 tabletė yra 10 mg;
  • tirpalo su geltonu atspalviu ir maloniu vaisių aromatu - 1 buteliuke yra 30 ml suspensijos;
  • geriamojo vartojimo lašai - 10 ml buteliukas su patogiu dozatoriumi.

Suaugusiesiems rekomenduojama vartoti vaistą tablečių pavidalu, o vaikus - sirupą arba lašus. Tačiau nepamirškite, kad kiekviena rūšis turi savo dozę ir administravimo taisykles. Sužinokite, kiek lašų arba tablečių „Tsetrin“ gali būti iš naudojimo instrukcijų, ir geriau laikytis gydytojo nurodytų dozių.

Narkotikų gydymo kursas vidutiniškai trunka ne ilgiau kaip mėnesį. Dažniausiai pirmuosius teigiamus rezultatus galima matyti jau po 2 savaičių. Sunkiais lėtinio alergijos atvejais, gydytojo rekomendacija, gydymą galima pratęsti iki šešių mėnesių.

Tabletės, sirupas ir lašai "Tsetrinas" vartojami tik žodžiu ir, patekę į virškinimo traktą, organizmas greitai absorbuojamas. Pirmieji alerginiai simptomai išnyks per 20 minučių po nurijimo. Visiškas H1 receptorių blokavimas įvyksta praėjus 60 minučių, kai kraujuje yra didžiausia veikliųjų medžiagų koncentracija, ir ji trunka iki 24 valandų. Vaistą galite vartoti net valgant, tačiau verta atsižvelgti į tai, kad vaisto poveikis bus sulėtintas maždaug trečdaliu.

„Cetrin“ išsiskiria per inkstus - 2/3 gautos dozės nekeičiama ir 10% medžiagų su išmatomis. Suaugusiesiems vaisto pusinės eliminacijos laikas yra 7–10 valandų, vaikams, kuriems jis bus pašalintas, reikės apie 6 valandas. Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi ir senyvo amžiaus žmonės, gryninimo procesas yra maždaug dvigubai didesnis.

Kas turėtų vartoti vaistą atsargiai?

Nepaisant daugelio akivaizdžiai teigiamų akimirkų ir privalumų alergiškiems žmonėms, Cetrin turėtų būti atsisakyta žmonėms, kuriems gresia pavojus:

  • nėščioms moterims ir žindančioms motinoms, nes vaistas yra nusodintas į motinos pieną;
  • tabletės negali gerti mažiems vaikams iki 6 metų, tokiu atveju yra paskirtas sirupas;
  • su individualiu netoleravimu vaistinėms medžiagoms;
  • su inkstų patologijomis, rekomenduojama sumažinti dozę perpus;
  • vaistas yra visiškai kontraindikuotinas kūdikiams iki 2 metų;
  • Vyresni žmonės „Tsetrin“ gali būti vartojami tik gydytojo nurodymu.

Griežtai draudžiama derinti vaistus su alkoholio vartojimu, taip pat atsargiai, tabletes reikia gydyti vairuotojai ir žmonės, kurių darbas susijęs su mechanizmais ir yra traumuotas.

Tinkamai priimant ir laikydamiesi „Cetrin“ planšetinio kompiuterio normų, pateikiamos tik palankios apžvalgos. Vaistas pradeda veikti nedelsiant ir jo veiksmingumas išlieka visą dieną. Kai kuriais atvejais ir dažniausiai dėl gydytojo rekomendacijų nesilaikymo atsiranda šalutinis poveikis:

  • mieguistumas;
  • galvos skausmas;
  • burnos džiūvimas;
  • galvos svaigimas;
  • tachikardija;
  • kepenų funkcijos sutrikimas;
  • stomatitas;
  • šlapimo susilaikymas;
  • pilvo pūtimas ir vidurių pūtimas;
  • odos išbėrimas ir kitos alerginės reakcijos.

Antihistamininis vaistas "Cetrin" yra veiksmingas naujos kartos nuo alergijos vaistas. Jo neabejotini privalumai yra prieinamumas, priimtina kaina, greitas veiksmas ir efektyvumas. Tačiau nepamirškite, kad stebuklinga piliulė, kuri tinka visiems, neegzistuoja. Todėl prieš įsigydami vaistą, pasitarkite su gydytoju apie jo priėmimo, dozavimo ir kursų tinkamumą. Niekada nesirūpinkite savimi ir nebandykite optimalių variantų, remdamiesi svetimų žmonių patarimais ir nuomonėmis.

Tsetrin tabletės: nuo kokios pagalbos ir naudojimo instrukcijos

Cetrin yra antihistamininis vaistas, naudojamas alergijos simptomams atsikratyti. Tuo pačiu metu jis neturi ryškaus raminamojo ir slopinančio poveikio centrinei nervų sistemai, todėl jis gali būti priskirtas pacientams, kurių amžius yra ne mažiau kaip dveji metai. Pagrindinė vaisto išleidimo forma yra sirupas mažiems vaikams ir suspensija, kurią galima vartoti ilgą laiką. Kas yra Cetrin, kas padeda ir kai jos priėmimas yra kontraindikuotinas, jums reikia išmokti iš specialisto.

Vaisto sudėtis ir savybės

Cetirizinas yra pagrindinis tokių vaistų, kaip Cetrin, veiklioji medžiaga, ši medžiaga blokuoja histamino receptorius. Cetirizino, kaip vaisto dalies, dėka galima išvengti audinių patinimą ir pašalinti raumenų spazmus. Tsetrino priėmimas astmoje nėra didelis, todėl gali sumažinti bronchų susitraukimą.

Šis antihistamininis vaistas leidžia atsikratyti odos reakcijų, atsirandančių dėl tam tikrų veiksnių poveikio. Hipotermija, kontaktas su alergenais arba histamino įvedimas į organizmą gali sukelti šią patologinę odos būklę. Skirtingas Tsetrina bruožas yra didelis absorbcijos pajėgumas ir greitas absorbavimas iš virškinimo trakto. Jau praėjus valandai po antihistamininių medžiagų įkvėpimo organizme, galima pasiekti maksimalų jo kiekį kraujyje.

Be cetirizino, Cetrin sudėtyje yra:

  • laktozė;
  • talkas;
  • sorbo rūgštis;
  • kukurūzų krakmolas;
  • Povidonas;
  • hipromeliozė;
  • magnio stearatas.

Šio vaisto poveikio poveikis pastebimas jau pusvalandį po jo skyrimo tablečių arba suspensijų pavidalu. Vaistas yra metabolizuojamas nedideliu kiekiu kepenyse, jis išeina iš organizmo su išmatomis. Suaugusiems pusinės eliminacijos laikas yra apie 7-10 valandų, o vaikams - ne daugiau kaip 6 valandos. Naudojant šį įrankį pagal pridedamas instrukcijas ir atitikimą nurodytai vaisto dozei nesukelia sedacijos.

Gydant Cetrin žindymo laikotarpiu, motinos piene yra cetirizino pavojus. Nutraukus vaisto vartojimą, jo poveikį galima stebėti keletą dienų.

Vaistų vartojimo indikacijos

Cetrin yra antihistamininis vaistas, kuris gali būti skiriamas tam tikroms ligoms. Kai Tsetrin buvo skiriamas pacientui, vartojimo indikacijos bus tokios:

  • alerginis konjunktyvitas ir rinitas;
  • pollinozė;
  • lėtinė dilgėlinė;
  • atopinis dermatitas;
  • lėtinė dermatozė;
  • niežulys po vabzdžių įkandimo.

Šis vaistas pasirodė gerai kovoje su angioedema ir per trumpą laiką leidžia pašalinti patologiją. Daugelis ekspertų rekomenduoja naudoti tokį vaistą įvairiose alergijos maisto produktuose ir netoleravimo tam tikrų rūšių maisto produktams.

Skiriant tokias gydymo priemones kaip tsetrin tabletes pacientui, iš kurio jie padeda, būtina kreiptis į specialistą. Cetirizinas, kuris yra produkto dalis, padeda greitai išspręsti alergijos simptomus, ty kitokio pobūdžio bėrimus, patinimą, niežėjimą ir paraudimą.

Kontraindikacijos ir šalutinis poveikis

Net atsižvelgiant į tai, kad Tsetrinas yra pakankamai veiksmingas vaistas tam, kad pašalintų alerginės reakcijos pasireiškimus, kartais reikės atsisakyti jo naudojimo. Nerekomenduojama vartoti vaistų dėl kai kurių patologijų:

  • padidėjęs jautrumas vaisto medžiagos komponentams;
  • nėštumo ar žindymo laikotarpiu;
  • jaunesni nei dvejų metų vaikai (sirupui);
  • jaunesni nei šešerių metų vaikai (tabletės forma).

Kitas kontraindikacija tokio vaisto vartojimui gali būti inkstų ir (arba) pagyvenusių pacientų sutrikimai. Tokioje situacijoje ekspertai leidžia Tsetrino vartojimą, mažinant suaugusiųjų dozę ir stebint paciento būklę.

Priėmimas Tsetrinas retai lydi šalutinių reiškinių atsiradimą, tačiau vis tiek gali būti. Gydymo metu gali pasirodyti:

  • pilvo skausmas;
  • padidėjęs dujų susidarymas;
  • silpnumas ir negalavimas;
  • galvos skausmas;
  • galvos svaigimas;
  • migrena.

Laikantis visų gydytojo paskyrimų, tai reiškia, kad perdozavimo rizika nėra. Jei priimtina dozė buvo didesnė, odai gali pasireikšti bėrimas, taip pat vidurių užkietėjimas, drebulys ir šlapinimo sutrikimai. Su tokiomis apraiškomis reikia nutraukti gydymo kursą ir skrandžio plovimą. Jei yra įrodymų, simptominį gydymą galima pasirinkti naudojant tokias priemones kaip Lactofiltrum, Polysorb ir Enterosorb.

Pagrindinės Tsetrino medžiagos veikimas slopinamas, kai jis vartojamas kartu su teofilinu. Gydant Zetrin kartu su raminamaisiais vaistais būtina būti atsargiems.

Kaip vartoti vaistus?

Vykdydamas gydymą vaistais, gydytojas gali paaiškinti pacientui, kas yra Cetrin, ką šis vaistas padeda ir kiek laiko jis turėtų būti girtas. Cetrin, pacientai, jaunesni nei šešerių metų, tablečių pavidalu, nėra skiriami. Vaistas turi būti vartojamas per burną be kramtymo ir gerti vandenį. Skiriamasis vaisto bruožas yra ilgalaikis poveikis organizmui, todėl reikia gerti tik vieną tabletę per dieną. Siekiant išvengti galimo mieguistumo, rekomenduojama jį išgerti prieš miegą.

Paprastai suaugusiesiems skiriama viena tabletė per dieną, o vaikams leidžiama padalinti paros dozę dviem dozėmis. Pacientams, sergantiems inkstų sutrikimais, rekomenduojama gerti pusę Tsetrin dozės, ty pusę dienos dozės. Jei nustatomas inkstų nepakankamumas, vaistas gali kauptis kraujyje, o tai padidina nepageidaujamo poveikio riziką.

Gydymo metu su šiuo vaistu būtina pašalinti alkoholį. Kefrinas gali padidinti mieguistumą, todėl gydymo metu būtina vengti veiklos, susijusios su padidėjusia dėmesio koncentracija ir greito reagavimo poreikiu.

Vaisto trukmę lemia įvairūs veiksniai ir visų pirma ligos sunkumas bei alergijos pobūdis. Siekiant pašalinti alerginę reakciją, skiriamas antihistamininis gydymas iki dviejų savaičių. Jei simptomai išnyksta anksčiau, leidžiama nutraukti vaisto vartojimą po to, kai atleidžiamas paciento būklė. Svarbu prisiminti, kad Tsetrin vartoti negalima ilgiau kaip 2 savaites.

Tais atvejais, kai Tsetrin yra skiriamas kaip profilaktinis arba užkertantis kelią alerginei paūmėjimui, gydymo kursas yra ilgesnis. Paprastai tai gali būti 30–45 dienos, tačiau gali būti daugiau, jei yra įrodymų. Gydytojai rekomenduoja šį vaistą vartoti visą laiką, kol pacientas kontaktuoja su galimu alergenu. Cetrin plačiai naudojamas astmos gydymui kaip pagrindinis antihistamininis vaistas kartu su kitais vaistais.

Šio vaisto vartojimas nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

Daugelis ateities mumijų domisi klausimu, kas yra Cetrin, kokios yra šios tabletes ir kaip jų naudojimas gali paveikti vaiko vystymąsi. Nėštumo ir žindymo laikotarpiu šio vaisto vartoti negalima. Dėl nėštumo trukmės draudžiama naudoti bet kokius antihistamininius vaistus. Tai pateisinama tuo, kad veiklioji medžiaga gali prasiskverbti pro placentą, o tai gali neigiamai paveikti vaisiaus gimdos formavimosi procesą ir tolesnį jos vystymąsi. Antihistamininių vaistų vartojimas gali sukelti smegenų ir nugaros smegenų susidarymo problemų.

Nėštumo metu histaminas atlieka svarbų vaidmenį, nes tiesiogiai su dalyvavimu apvaisintas kiaušinis yra gimdoje. Histaminas aktyviai dalyvauja embriono vystyme ir reguliuoja medžiagų apykaitos procesus vaisiuje. Dėl šios priežasties griežtai draudžiama vartoti vaistus, slopinančius histamino gamybą nėštumo metu. Kartais gydytojai nėštumo metu vis dar skiria kefriną, tačiau tik vėlyvuoju laikotarpiu ir privalomai kontroliuodami. Veiklioji vaisto sudedamoji dalis dideliu kiekiu gali pasireikšti motinos piene ir po to - ir vaiko kūno, kuris yra griežtai draudžiamas.

Vaisto analogai

Antihistamininiai preparatai, tokie kaip Cetrin, turi skirtingus analogus ir skiriasi savo terapiniu poveikiu. Panašūs antihistamininiai vaistai, kurių pagrindinė veiklioji medžiaga yra cetirizinas, yra Cetirinx, Allertek, Zyrtec ir Zodak. Tokie antialerginiai agentai yra paskutinės kartos atstovai, o jų vartojimas neturi įtakos nervų sistemai. Gydymas antihistamininiais vaistais pagal pridedamas instrukcijas leidžia trumpą laiką pasiekti ryškų gydomąjį poveikį. Šie vaistai yra Cetrin analogai, tiek kompozicijos, tiek dozavimo ir formamos išsiskyrimo atveju.

Jei reikia, pakeiskite Cetrin analogus:

Analogai, skirti Cetrin, yra pigesni ir laikomi pirmosios kartos priemonėmis. Šių antihistamininių medžiagų trūkumas yra veiksnys, dėl kurio jų vartojimas gali būti susijęs su įvairių šalutinių poveikių atsiradimu, o jų terapinis poveikis yra gana mažas.

Cetrin yra paskutinės kartos antihistaminas, jis yra labai veiksmingas. Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

Tsetrinas

Aprašymas nuo 2015-10-16

  • Lotynų kalbos pavadinimas: Cetrine
  • ATC kodas: R06AE07
  • Veiklioji medžiaga: cetirizinas (Cetirizinum)
  • Gamintojas: Dr. Reddy's Laboratories Ltd., Indija

Sudėtis

Tsetrino tabletėse yra 10 mg cetirizino hidrochlorido, taip pat kukurūzų krakmolo, laktozės, povidono K30, magnio stearato.

Tabletės apvalkalo sudėtis: hipromeliozė, titano dioksidas, sorbo rūgštis, talkas, makrogolis 6000, dimetikonas, polisorbatas 80.

Tsetrin sirupo veiklioji medžiaga yra 1 mg / ml. Pagalbiniai preparato komponentai yra: benzenkarboksirūgštis, sacharozė, glicerinas, dinatrio edetatas, sorbitolio tirpalas, natrio citratas, vaisių skonio ID20181PH mišinys, išgrynintas vanduo.

Išleidimo forma

Gamintojas gamina vaistą:

  • plėvele dengtos tabletės yra 10 mg (pakuotės numeris 20 arba 30);
  • sirupas 1 mg / ml (buteliukai po 30 ir 60 ml).

Apvalios formos, abipus išgaubtos, plėvele dengtos tabletės. Jų spalva skiriasi nuo beveik baltos iki baltos spalvos. Vienoje pusėje yra rizika.

Sirupas yra skaidri, šiek tiek gelsva (arba bespalvė) medžiaga, turinti malonų vaisių kvapą. Nėra matomų dalelių, skystis gali šiek tiek opalinis.

Farmakologinis poveikis

Antialerginis.

Farmakodinamika ir farmakokinetika

Cetirizinas selektyviai blokuoja H1 tipo histamino receptorius, taip susilpnindamas histamino poveikį indams, mažindamas patinimą ir hiperemiją. Jis turi antieksudencinį ir antipruritinį poveikį.

Veiksminga odos reakcijoms (hiperemija, lizdinė plokštelė), kurios atsiranda reaguojant į specifinių alergenų, histamino ir aušinimo (su šaltu dilgėliniu) įvedimą.

50% pacientų, gavusių 10 mg cetirizino, poveikis jau matomas po 20 minučių, 95% pacientų jaučiasi pagerėjimo po 1 val. Po tabletės / sirupo vartojimo.

Histamino receptorių blokada trunka ilgiau nei 24 valandas. Vaikams iki 2 metų (įskaitant naujagimius) - maždaug 12 valandų.

Odos reaktyvumas į histaminą atkuriamas per tris dienas.

Narkotikas mažina alerginio rinito būklę, sumažindamas jo apraiškas, pvz., Nosies užgulimą, čiaudulį, niežėjimą, sloga, vandenines akis.

Bronchinės astmos atveju (jei liga yra lengva) silpnina histamino sukeltą bronchų susitraukimą (šis poveikis priklauso nuo dozės).

Vartojant ankstyvoje alerginės reakcijos stadijoje, slopina jo vystymąsi. Vėlinėje stadijoje ji slopina mediatorių, dalyvaujančių šiame procese, išsiskyrimą, taip pat bazofilų, neutrofilų ir eozinofilų migraciją reaguojant į alergeno įvedimą, neleidžia vystytis edemai, sumažina kapiliarinių sienelių pralaidumą, sumažina lygiųjų raumenų spazmą.

Sumažina lipnių molekulių ekspresiją (VCAM-1, ICAM-1), slopina histamino sekrecijos induktorių ir kitų mediatorių (P medžiaga, trombocitų aktyvavimo faktorius) poveikį.

Beveik nėra antikolinerginių ir anti-serotonino veiksmų. Vartojant dozes, kurios yra šešis kartus didesnės už gydymą, nėra QT intervalo ir kitų kardiotoksiškumo požymių.

Dozėse, neviršijančiose 20-25 mg per parą,., Negalima paveikti koncentracijos ir reakcijos laiko.

Atsižvelgiant į tai, kas buvo žinoma, nepavyksta toleruoti vaisto veikimo.

Cetirizinas greitai absorbuojamas iš virškinimo kanalo - TSmah - apie 1 valandą. Vaisto Cetrin biologinis prieinamumas nepriklauso nuo biofarmacinių veiksnių (dozavimo formos ir jos sudėties), maisto nurijimas neturi įtakos absorbcijos išsamumui, bet pailgina TSmah.

Nedideli cetirizino kiekiai metabolizuojami kepenyse O-dealkilinimo būdu (tai skiriasi nuo kitų histamino blokatorių, kurie kepenyse metabolizuojami dalyvaujant citochromo P-450 sistemos izofermentams). Metabolizmo produktai yra farmakologiškai neaktyvūs.

Nesumažinta. Du trečdaliai suvartotos dozės išsiskiria per inkstus nepakitusios formos, apie 10% su išmatomis. Sisteminis cetirizino klirensas - 53 ml / min. T1 / 2 - nuo 5 iki 10 valandų. Vaikams iki 6 metų - 5 val., Vaikams nuo 6 iki 12 metų - 6 val., Suaugusiems - nuo 7 iki 10 valandų.

Naudojimo indikacijos Tsetrin

Tsetrinas: nuo kokių yra šių tablečių?

Skiriamos tabletės, skirtos sumažinti nosies simptomus alerginiam rinitui (tiek sezoniniam, tiek lėtiniam), taip pat nazalinius simptomus, susijusius su konjunktyvitu.

Vaistas yra veiksmingas įvairių tipų dilgėlinė (įskaitant idiopatinę), angioedemą ir alergines dermatozes, kurias lydi stiprus niežulys (neurodermitas, atopinis dermatitas).

Ką vaistas padeda sirupui?

Sirupas yra pageidautina dozė vaikams. Kaip ir tabletės, jis veiksmingas:

  • pollinozė;
  • alerginis rinitas / konjunktyvitas;
  • aviliai;
  • kartu su sunkiomis niežulinėmis alerginėmis odos ligomis;
  • Quincke edema.

Papildoma indikacija Tsetrin vartojimui šioje vaisto formoje yra atopinė bronchų astma.

Kontraindikacijos

Nėščioms moterims ir žindančioms moterims šio vaisto negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas padidėjęs jautrumas cetirizino, hidroksizino ar sirupo / tabletės pagalbiniams komponentams.

Pediatrijoje sirupas skiriamas nuo dviejų metų amžiaus ir nuo šešerių metų amžiaus.

Santykinės kontraindikacijos yra senatvė ir lėtinis inkstų nepakankamumas. Pacientams, sergantiems lėtine inkstų liga ir pagyvenusiais žmonėmis, vaisto dozė nustatoma individualiai, priklausomai nuo inkstų funkcinės būklės.

Šalutinis poveikis

Cetrin retai sukelia šalutinį poveikį. Kartais pacientai jaučia burnos džiūvimą ir padidina mieguistumą. Mažiau dažni simptomai:

  • galvos skausmas;
  • diskomforto jausmas skrandyje / žarnyne;
  • migrena;
  • galvos svaigimas;
  • padidėjusio jautrumo reakcijos (bėrimas, niežulys, dilgėlinė, angioedema).

Naudojimo instrukcija Tsetrin: kaip vartoti tabletes ir sirupą?

Tsetrin tabletės: naudojimo instrukcijos

Tabletės skirtos gerti. Nuplaukite juos stikline vandens. Valgymas neturi įtakos vaisto farmakokinetikai.

Suaugusieji (su sąlyga, kad jie neturi inkstų funkcijos sutrikimo) turėtų gerti po vieną 10 mg tabletę per parą: vienu metu arba dalijant dozę į dvi dozes.

Sumažėjus inkstų funkcijai, dozė nustatoma individualiai.

Su inkstų pažeidimu, kai Clcr yra nuo 30 iki 49 ml / min., Paros dozė yra pusė tabletės (5 mg). Jei GFR sumažėja tokiu mastu, kad Clcr neviršija 30 ml / min., Nurodoma dozė (5 mg) turėtų būti vartojama kas antrą dieną.

Instrukcijos sirupui

Sirupas padengiamas viduje, laikas, kurį jis vartoja, nepriklauso nuo valgio laiko.

Suaugusiųjų paros dozė yra 10 mg (atitinka 10 ml sirupo). Priklausomai nuo simptomų sunkumo, gydymą galima pradėti nuo 5 mg paros dozės. Didžiausia dozė yra 20 mg per parą.

Senyvi pacientai ir pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi, esant normaliai inkstų funkcijai, dozės keisti nereikia.

Dėl inkstų pažeidimo reikia keisti dozavimo režimą.

Esant vidutiniam GFR sumažėjimui, kai Clcr yra intervale nuo 30 iki 49 ml / min., Pacientui skiriama 5 ml sirupo per dieną, jei Clcr vertė neviršija 30 ml / min., Ši dozė vartojama kas antrą dieną. Su inkstų pažeidimu, turinčiu terminalo CRF, kuriame Clcr neviršija 10 ml / min., Vaisto vartojimas yra kontraindikuotinas.

Instrukcijos vaikams

Tsetrin tabletės vaikams nuo šešerių metų skiriamos 2 kartus per parą, 5 mg arba 1 p / dieną, 10 mg (atitinkamai 0,5 arba 1 tabletė per parą).

Rekomenduojama sirupo dozė vaikams iki 6 metų yra 2,5 mg 1 p. Jei yra įrodymų (taip pat atsižvelgiant į vaiko kūno svorį, simptomų sunkumą ir gydymo veiksmingumą), jis gali padvigubėti. Tokiu atveju vaistas vartojamas kas 12 valandų 2,5 ml doze.

Vaikai, vyresni nei 6 metų, turi būti skiriami 10 ml sirupo 1 p. Gydytojas gali rekomenduoti pradėti gydymą pusę dozės.

Tsetrino dozė vaikams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, parenkama individualiai, priklausomai nuo kūno svorio ir Clcr vertės.

Kiek laiko galima vartoti Tsetrin?

Kiek dienų vartoti vienaip ar kitaip nustato gydantis gydytojas. Kursų trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio ir sunkumo.

Perdozavimas

Perdozavimas daugiausia susijęs su cetirizino poveikiu nervų sistemai arba poveikiu, kuris gali rodyti antikolinerginį poveikį.

Gavus Tsetrin dozę, kuri yra penkis kartus didesnė už rekomenduojamą paros dozę:

  • padidėjęs burnos džiūvimas;
  • padidėjęs nuovargis;
  • viduriavimas;
  • painiavos;
  • galvos skausmas;
  • galvos svaigimas;
  • midriazė;
  • negalavimas;
  • sedacija;
  • nerimas;
  • tachikardija;
  • niežulys;
  • mieguistumas;
  • šlapimo susilaikymas.

Specifinis cetirizino priešnuodis nežinomas. Perdozavimo gydymas yra skirtas paciento palaikymui ir nepageidaujamų simptomų mažinimui.

Pradiniame perdozavimo etape patartina skrandžio plovimą ir vėmimą. Pacientui skiriami vidurių laisvės ir enterosorbentai. Dializė neveiksminga. Sunkiais atvejais būtina stebėti paciento kvėpavimo ir širdies ir kraujagyslių sistemas.

Sąveika

Sąveikos su antipirinu, azitromicinu, pseudoefedrinu, eritromicinu, ketokonazolu tyrimas nepatvirtino šių vaistų poveikio Cetirizino farmakokinetikai.

Kartu vartojant teofiliną, kurio dozė viršija 400 mg, sumažėja bendras cetirizino klirensas plazmoje. Tai savo ruožtu gali sukelti pastarosios kaupimąsi ir perdozavimą. Cetirizinas neturi įtakos teofilino farmakokinetiniams parametrams.

Naudojimas kartu su raminamaisiais preparatais ir (arba) alkoholiu sukelia sutrikusią koncentraciją.

Pardavimo sąlygos

Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepasiekiamoje temperatūroje, ne aukštesnėje kaip 25 ° C temperatūroje.

Tinkamumo laikas

Specialios instrukcijos

Būtina vengti vienalaikio vartojimo su CNS slopinančiais vaistais ir (arba) alkoholiu.

Dėl priepuolių rizikos Tsetrin rekomenduojama vartoti atsargiai epilepsija sergantiems pacientams.

Vaisto vartojimas terapinėse dozėse neturi reikšmingo poveikio reakcijos greičiui, tačiau vairuotojai ir žmonės, dirbantys su potencialiai pavojingais mechanizmais, turėtų žinoti, kad vartojant Cetrin gali padidėti mieguistumas.

Viršijus gamintojo rekomenduojamą dozę, reakcijos greitis gali būti mažesnis.

Neprivaloma

Daugeliui žmonių vaistas yra žinomas dėl savo ryškaus ir įsimintino komercinio pobūdžio, kuris rodo gyvenimo be džiaugsmo alergiją.

Su šiuo vaizdo įrašu „SmartFarma“ kūrybinės agentūros komanda norėjo perteikti tą pavasarį, kuris laikomas sunkiausiu alerginių žmonių sezonu, kaip ir bet kuris kitas sezonas, gali būti siejamas su muzika, dainomis ir šokiais, o ne su nemaloniais simptomais.

Video reklama apie Tsetriną:

Kas reklamuoja Tsetriną?

Mergina, kuri vaizdo įraše atlieka dainą „Aš nebijo alergijos“ - dainininkė, aktorė, modelis ir TV šeimininkas „Pearl“.

Analogai Tsetrina

Sinonimai: Cetirizine, Allerza, Zyrtec, Zetrinal, Zodak, Zyntset, Letizen, Parlazin.

Analogai su artimu veikimo mechanizmu: Glentset, Claritin, Xezal, Suprastinex, Tavegil, Loratadin, Erius, Ketotifen, Claridol, Clarothin, Telfast, Eden.

Tsetrino analogų kaina yra nuo 56 rublių. Ši suma kainuos pakuotės įsigijimą su 10 tablečių Cetirizine.

Kuris geriau - Tsetrinas ar Zodakas?

Pagrindinis vaisto Zodak komponentas yra cetirizinas. Šį vaistą gamina Čekijos bendrovė Zentiva 10 mg / ml lašų, ​​5 mg / ml sirupo ir 10 mg tablečių pavidalu.

Taikymo praktika ir pacientų subjektyvūs pojūčiai rodo, kad nėra esminio skirtumo tarp Zodako ir Zetrino. Tačiau, jei kaina yra lemiamas vaidmuo pasirenkant priemones, geriau pasirinkti pastarąjį, nes jis yra daug pigesnis už jo ekvivalentą.

Kas geriau - Tsetrin ar Tavegil?

Austrijos kompanijos Nycomed Austria GmbH pagamintas narkotikas Tavegil. Veiklioji medžiaga yra klemastinas - vienas iš dažniausiai pasitaikančių pirmojo kartos histamino blokatorių.

Jis turi didelį antikolinerginį aktyvumą, tačiau per BBB prasiskverbia į mažesnius kiekius nei ankstesni histamino blokatoriai. Atsižvelgiant į tai, sedacija pacientams, atsižvelgiant į jo vartojimo foną, retai pasireiškia - mažiau nei 10% atvejų. O parenterinio vaisto vartojimo metu padidėja raminamojo poveikio tikimybė.

„Tavegil“ yra tabletės ir injekcinės formos. Pastarasis naudojamas pseudoalerginių ir alerginių reakcijų prevencijai ir gydymui, taip pat papildoma priemonė angioedemai ir anafilaksiniam šokui.

TSmach clemastina - per 2-4 valandas, cetirizinas - 1 val. Klemastino antihistamininis aktyvumas vidutiniškai pasiekia po 6 valandų, poveikis trunka iki 12 valandų (kartais per dieną). Cetirizinas toliau veikia ilgiau nei 24 valandas.

Taigi „Tavegil“ privalumai yra gerai ištyrinėti ir ilgalaikiai naudojimo patyrimai, taip pat injekcijos forma ir mažos gydymo išlaidos.

Tsetrino pranašumai yra didesnis afinitetas H1 tipo histamino receptoriams, ilgesnė veikimo trukmė, mažas praeinamumas per BBB, tachyphylaxis nebuvimas, veikliosios medžiagos inaktyvacijos nebuvimas maistu.

Cetirizinas nesukelia priklausomybės ir sedacijos, be to, jis beveik nėra metabolizuojamas organizme, o klemastinas beveik visiškai biotransformuojamas (gryna forma, medžiaga nustatoma šlapime labai mažomis koncentracijomis).

Kuris geriau - Claritin ar Tsetrin?

„Claritin“ yra Belgijos bendrovės „Schering Plough Labo NV“ vaistas, gaminamas sirupo ir tablečių pavidalu, remiantis II kartos medžiaga „Loratadine“ - histamino blokatoriumi.

Loratadinas stiprina alkoholio poveikį, neturi raminamojo poveikio, nėra kardiotoksinis, beveik neturi sąveikos su kitais vaistais.

Kalbant apie veiksmingumą, abu produktai yra palyginami, tačiau Cetrin padeda geriau pasireikšti odos alergijos apraiškomis - būdingas cetirizino bruožas yra gebėjimas gerai prasiskverbti į odą.

Kuris yra geresnis - Tsetrin ar Erius?

Šio vaisto pagrindas yra desloratadinas - aktyvus loratadino metabolitas, H1 blokatorius III karta. Turėdamas visus loratadino privalumus, jis turi didžiausią selektyvumą histamino receptoriams ir retai sukelia nepageidaujamų reakcijų atsiradimą.

Pageidautina, kad Erius būtų naudojamas ilgalaikiam alerginių ligų, tokių kaip lėtinė dilgėlinė arba rinitas ištisai, gydymui.

Desloratadino afinitetas H1 receptoriams yra 50 kartų didesnis nei cetirizino, todėl Erius - tai įrodyta medicinos praktikoje ir klinikiniuose tyrimuose - yra stipresnis histamino blokatorius nei jo analogas.

Suderinamumas su alkoholiu

Cetirizino terapinės dozės nepadidina etanolio poveikio (jei jo koncentracija neviršija 800 mg / l), tačiau gamintojas rekomenduoja gydymo Cetrin laikotarpiu nevartoti alkoholio.

Vartojimas nėštumo metu

Kontraindikuotinas nėštumo metu. Naudojant laktacijos metu, vaikas turėtų būti perkeltas į dirbtinio maitinimo formulę.

Cetrinus atsiliepimai

Pacientai dažniausiai gerai įvertina Zetrin tabletes ir sirupus. Devyni žmonės iš dešimties žmonių rekomenduoja šį vaistą kaip labai lengvas, veiksmingas ir nepageidaujamas poveikis alergijos vaistams.

Tačiau maždaug 10% pacientų pažymi, kad vaistas nesukėlė norimo poveikio ir (arba) sukėlė mieguistumą.

Kiek kainuoja sirupas ir kokia yra Tsetrin tablečių kaina?

Tabletės kaina Ukrainoje yra nuo 55 iki 100 UAH (priklausomai nuo tablečių skaičiaus pakuotėje). Taigi, pakuotės numeris 20 Charkovas arba Dnepropetrovskas gali būti perkamas vidutiniškai už 64 UAH, o vidutinė pakavimo kaina Nr. 30 yra 92 UAH.

Sirupo kaina Ukrainoje yra 36-38 UAH (60 ml butelis).

Tsetrin kaina tabletėse Sankt Peterburge ir Maskvoje - 156-270 rublių. Vidutinė Tsetrina kaina sirupe yra 125 rublių.

Kas padeda Tsetrin sirupui ir tabletėms. Naudojimo instrukcijos

"Cetrin", nuo ko šios tabletės padeda? Vaistas turi antihistamininį poveikį, selektyviai veikiantį organizmą. Medicinos „Cetrin“ naudojimo instrukcijos rekomenduoja nuo alergijos vartoti vaikams ir suaugusiems.

Sudėtis ir išleidimo forma

Vaistas yra gaminamas baltų, apvalių formų tablečių, enterinių dangų, taip pat Cetrin sirupo, iš kurio vaistas yra populiarus, forma. Tirpalas parduodamas 30 arba 60 ml buteliuose, gelsvas skystis su vaisių aromatu.

Aktyvus vaisto „Cetrin“ elementas, iš kurio šios tabletės ir sirupas padeda iš alergijos apraiškų, yra cetirizino hidrochloridas. Jo kiekis tirpale pasiekia 1 mg / ml. Tabletėse veikliosios medžiagos kiekis yra 10 mg. Pagalbiniai ingredientai (priklausomai nuo išsiskyrimo formos): krakmolas, benzenkarboksirūgštis, povidonas, sorbitolio tirpalas, magnio stearatas, dimetikonas, natrio citratas, kvapiosios medžiagos, glicerinas.

Dėžutėje su vaistu pridėta naudojimo instrukcija.

Farmakologinės savybės

Cetrin yra histamino antagonistas, naudojamas alergijos prevencijai ir mažinimui. Šio vaisto poveikis priklauso nuo histamino receptorių blokavimo. Vaistas Cetrin, kuris padeda sumažinti alergijos simptomus, turi anti-eksudacinių ir antipruritinių savybių, turi įtakos ligos požymiams ankstyvosiose stadijose. Įrankis sumažina kraujagyslių pralaidumą, mažina lygiųjų raumenų spazmus ir apsaugo audinių patinimą.

Pažymėtina, kad vaistas neturi anticholinerginio, antiserotoninovogo ir raminamojo poveikio, kartu gerbiant dozę. Rezultatas po vienkartinės tablečių dozės stebimas po 20 - 60 minučių. Terapinis poveikis trunka ilgiau nei dieną. Negalima gaminti kūno tolerancijos. Nutraukus gydymą, poveikis tęsiasi 3 dienas.

Naudojimo indikacijos

"Cetrin": nuo ko šios tabletės padeda?

Įrankis leidžia blokuoti sezoninio ar lėtinio alerginio rinito požymius. Mažina junginės simptomus rinitui. Tabletės yra skirtos:

  • skirtingas dilgėlinės pobūdis;
  • niežulys atopinio dermatito metu, neurodermitas;
  • angioedema.

Ką padeda sirupas?

Ši narkotikų forma "Tsetrin" yra labiau skirta vaikams. Sirupas, kaip ir tabletės, suteikia rezultatą, kai:

  • aviliai;
  • pollinozė;
  • alerginis konjunktyvitas;
  • niežulys;
  • angioedema;
  • alerginis rinitas;
  • atopinio pobūdžio bronchų astma.

Vaistas "Cetrin": naudojimo instrukcijos

Tabletės ir sirupas yra naudojami viduje. Jie girtas bet kuriuo metu, nesilaikydami dietos. Vaistą reikia nuplauti vandeniu. Tabletės skiriamos vaikams nuo 6 metų, sirupas skiriamas nuo 24 mėnesių. Paprastai vaistas vartojamas 1 kartą per dieną prieš miegą, nes vis dar yra šiek tiek raminamojo poveikio, ir vaistas gali sukelti vaikų mieguistumą. Tačiau galima naudoti ir du kartus per dieną naudoti lėšas.

Suaugusiųjų paros dozė yra 10 mg. Didžiausias vaisto kiekis pasiekia 20 mg. Vaikai po 6 metų amžiaus skiriami po pusę 5 mg tabletės du kartus per parą arba visą laiką - 1 kartą. Vaikai iki 6 metų amžiaus turėtų imtis 5 mg sirupo per dieną, ši dozė gali būti suskirstyta į 2 kartus.

Kontraindikacijos

Narkotikų „Cetrin“ naudojimo instrukcijos draudžia:

  • esant padidėjusiam jautrumui kompozicijai;
  • nėštumo metu;
  • žindymo laikotarpiu;
  • tabletės "Tsetrin" vaikams iki 6 metų;
  • sirupas vaikams iki 2 metų.

Reikia pasirūpinti, kad vaistai būtų vartojami vyresnio amžiaus žmonėms ir pacientams, sergantiems lėtiniu inkstų nepakankamumu.

Šalutinis poveikis

Pacientai gerai toleruoja vaistą „Cetrin“ ir retais atvejais sukelia neigiamą poveikį. Šalutinis poveikis:

  • mieguistumas;
  • galvos skausmas;
  • bėrimas ant kūno;
  • galvos svaigimas;
  • burnos džiūvimas;
  • dilgėlinė;
  • diskomfortas skrandyje;
  • migrena;
  • niežulys;
  • Quincke edema.

Kaina ir analogai

"Cetrin" gali būti pakeistas tokiais vaistais: "Parlazin", "Zodak", "Zyrtec", "Cetirizine", "Glentset", "Loratadin", "Ketotifen", "Suprastinex", "Clarotadin", "Tavegil", "Erius", "Claridol". Galite įsigyti Tsetrin tablečių, kurių kaina yra 150 - 300 rublių be recepto. Dėl sirupo turės sumokėti 125 rublių.

Atostogų ir saugojimo sąlygos

Tsetrin tabletės parduodamos vaistinėse be recepto.

Rekomenduojama laikyti vaistą vaikams nepasiekiamoje, ne aukštesnėje kaip 25 laipsnių temperatūroje. Tabletės galiojimo laikas nuo pagaminimo datos yra 2 metai, jų vartoti negalima, pasibaigus tinkamumo laikui.

Pacientų ir gydytojų nuomonės

Apie tabletes ir sirupas "Tsetrin" apžvalgos paprastai yra teigiamos. Dauguma pacientų atkreipia dėmesį į vaisto minkštumą ir vaisto veiksmingumą nuo alerginių reakcijų. Nėra jokių nepageidaujamų reiškinių peržiūros. Tačiau galite rasti teiginius apie įrankio neveiksmingumą ir mieguistumą.

Daugelis klausia: „Kas yra geriau - Tsetrinas ar Zodakas?“. Gydytojai sako, kad nėra esminio skirtumo tarp šių vaistų, kurių sudėtyje yra tos pačios veikliosios medžiagos. Pasirinkimas turėtų būti grindžiamas mažesne kaina „Cetrin“ gaminiui.

Klausimas: „Koks yra geresnis - Klaritin arba Tsetrin?“ Galima atsakyti taip. Claritin analogo poveikis pagrįstas veikliosios medžiagos loratadino savybėmis. Vaistas nesukelia raminamojo poveikio. Abu vaistai turi panašius rezultatus. Tačiau vaistas "Cetrin" gerai įsiskverbia į odą ir padeda geriau sušvelninti odos alergines reakcijas.

Gydytojai, į klausimą: „Kas yra geriau - Tsetrin ar Erius?“, Atsakė, kad analogas yra stipresnis įrankis. Jis vartojamas lėtinei dilgėlinei ir alerginiam rinitui gydyti.

Tabletės ir Tsetrin sirupas: instrukcijos, kaina ir apžvalgos

Šiame medicinos straipsnyje galima rasti su vaistu Cetrin. Naudojimo instrukcijose bus paaiškinta, kokiais atvejais galite vartoti lašus, sirupus ar tabletes, kurios padeda vaistui, kokios yra vartojimo indikacijos, kontraindikacijos ir šalutinis poveikis. Anotacijoje pateikiama vaisto ir jo sudėties išsiskyrimo forma.

Straipsnyje gydytojai ir vartotojai gali palikti tik realias apžvalgas apie Tsetriną, iš kurio galite sužinoti, ar vaistas padėjo gydyti alergiją suaugusiems ir vaikams, kuriems jis skirtas. Instrukcijoje išvardyti Cetrin analogai, vaistų kainos vaistinėse ir jo vartojimas nėštumo metu.

Preparatas Tsetrin yra vadinamas antialerginiais vaistais iš histamino H1 receptorių blokatorių grupės. 10 mg tablečių, sirupo ar lašų skiriama suaugusiesiems ir vaikams, sergantiems įvairaus pobūdžio alerginėmis reakcijomis.

Išleidimo forma ir sudėtis

Cetrin tiekiamas tabletėmis, sirupo pavidalu ir lašais, skiriamas gerti.

Sirupas yra nespalvotas, skaidrus, homogeniškas suspensija, kurioje nėra suspenduotų dalelių. Jis turi vaisių, malonaus kvapo. Jis parduodamas tamsiuose 30 ir 60 ml buteliukuose. Komplekte yra matavimo šaukštas. Tsetrin sirupo veiklioji medžiaga yra 1 mg / ml.

Tabletės yra abipus išgaubtos, plėvele dengtos. Yra 10, 20 ir 30 vienetų lizdinėse plokštelėse. Tsetrino tabletėse yra 10 mg cetirizino hidrochlorido, taip pat kukurūzų krakmolo, laktozės, povidono K30, magnio stearato.

Lašai yra skaidrus, bespalvis skystis. Parduodami buteliuose su lašintuvu. Butelio tūris - 10-20 ml.

Farmakologinis poveikis

Cetrin - tai histamino antagonistas, blokuojantis H1 - histamino receptorius. Veiklioji medžiaga yra cetirizinas. Vaistas yra nurodomas kaip profilaktinis prieš alergines reakcijas, taip pat palengvinant jų atsiradimą. Jis turi antipruritinį ir antieksudacinį poveikį.

Tai turi įtakos alerginėms reakcijoms ankstyvoje stadijoje. Alerginės reakcijos pradžioje vaistas riboja uždegiminių mediatorių išsiskyrimą. Tsetrinas apsaugo audinių patinimą, mažina lygiųjų raumenų spazmus, sumažina kapiliarų pralaidumą.

Pašalina odos reakcijas į konkrečius alergenus. Ji neturi antiserotoninovogo ir anticholinerginių veiksmų. Laikantis terapinių dozių, praktiškai nėra raminamojo poveikio. Po vienos vaisto dozės atsiradimo, maždaug pusė pacientų, pasireiškia po 20 minučių, po 1 valandos - 95% pacientų.

Vaisto poveikis trunka ilgiau nei 24 valandas. Kai terapinis gydymas neleidžia toleruoti vaisto antihistamininio poveikio. Po gydymo vaisto poveikis trunka iki 3 dienų.

Kas padeda Tsetrin? Naudojimo indikacijos

Vaistas Cetrin skiriamas pacientams, kad būtų galima greitai sumažinti alergijos išpuolius ir užkirsti kelią alerginėms reakcijoms, kurias sukelia tokios sąlygos:

  • ašarojimas ir sunki rinorėja;
  • šienligė;
  • angioedema;
  • alerginė reakcija į bičių nugarą, uodus, kiaulėlius, blauzdas;
  • alerginė reakcija į UV spinduliuotę;
  • dilgėlinė, įskaitant idiopatinę formą;
  • alerginis konjunktyvitas;
  • alerginis rinitas, kuris dažnai pasireiškia žolelių ir klevų žydėjimo metu;
  • odos niežulys su dermatitu, egzema, neurodermitu.

Tabletės dažnai skiriamos pacientams, kurie yra linkę į alergiją, kaip profilaktinį vaistą vartojant tam tikrus vaistus ar valgant alergenus.

Naudojimo instrukcijos

Tsetrin sirupas vartojamas per burną, nepriklausomai nuo valgio. Nuplauti vandeniu. Priėmimas geriau atlikti vakare.

  • Suaugusiesiems ir vaikams nuo 6 metų skiriama 10 ml 1 kartą per dieną arba 5 ml 2 kartus per parą.
  • Vaikai nuo 2 iki 6 metų skiria 5 ml 1 kartą per dieną arba 2,5 ml 2 kartus per dieną.

Dozė koreguojama atsižvelgiant į būklės sunkumą ir paciento reakciją. Sumažinus inkstų funkciją (CC 30-40 ml / min.), 1 kartą per parą paimkite 5 ml sirupo. Lėtiniu sunkiu inkstų nepakankamumu (10–30 ml / min. CK) kas antrą dieną reikia paimti 5 ml sirupo.

Tabletės vartojamos per burną, nekramtant ir geriant stiklinę vandens, nepriklausomai nuo valgio. Suaugusieji ir vaikai nuo 6 metų amžiaus 1 tabletė 1 kartą per parą arba 0,5 tabletės 2 kartus per dieną.

Vartojant vaistą lašų pavidalu, pradinė dozė yra 10 lašų 1 kartą per dieną. Remiantis indikacijomis, dozė padidinama iki 20 lašų 1 kartą per dieną. Rekomenduojama vartoti mažiausią veiksmingą vaisto dozę.

  • Vaikai nuo 6 mėnesių iki 1 metų paskiria 5 lašus 1 kartą per dieną.
  • Vaikai nuo 1 iki 2 metų turėtų imtis 5 lašus 1-2 kartus per dieną.
  • 2-6 metų amžiaus vaikai 5 kartus per dieną 2 kartus per dieną arba 10 lašų 1 kartą per dieną.

Kontraindikacijos

  • padidėjęs jautrumas (įskaitant hidroksiziną);
  • nėštumas, žindymas;
  • vaikų amžius iki 6 metų (ši dozavimo forma).

Šalutinis poveikis

Cetrin retai sukelia šalutinį poveikį. Kartais pacientai jaučia burnos džiūvimą ir padidina mieguistumą. Mažiau dažni simptomai:

  • padidėjusio jautrumo reakcijos (bėrimas, niežulys, dilgėlinė, angioedema);
  • galvos skausmas;
  • migrena;
  • galvos svaigimas;
  • diskomforto jausmas skrandyje / žarnyne.

Vaikai, nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu vaisto vartojimas draudžiamas. Jei gydymo metu reikia gauti cetirizino žindymo laikotarpiu, reikia nutraukti žindymą.

Vaistai lašų pavidalu yra draudžiami vaikams iki 6 mėnesių. Vaikai nuo 6 mėnesių iki 1 metų lašas Tsetrin turėtų būti skiriami atsargiai. Vaikams, jaunesniems nei 6 metų, galima naudoti tabletes.

Specialios instrukcijos

Naudojant terapines dozes, Cetrin nepadidina etanolio (alkoholio) poveikio, tačiau alkoholio vartojimas šio vaisto vartojimo metu nerekomenduojamas.

Narkotikų sąveika

Kartu skiriant Cetrin tabletes su teofilinu, cetirizino klirensas mažėja, todėl į tai reikia atsižvelgti ir užkirsti kelią šiai vaistų sąveikai.

Nerekomenduojama kartu su antacidiniais vaistais ar enterosorbentais paskirti tablečių, nes dėl šio vaisto sąveikos sumažėja cetirizino terapinis poveikis.

Vaisto įtakoje sustiprėja raminamųjų, antidepresantų ir psicholeptikų terapinis poveikis, todėl pacientas gali pasireikšti mieguistumas, mieguistumas ir letargija šio vaisto sąveikos metu.

Analogai Vaistai Tsetrinas

Struktūra nustato analogus:

  1. Zyrtec
  2. Alerza.
  3. Cetirizinas.
  4. Cetirinax.
  5. Allertek.
  6. Zodak.
  7. Cetirizino dihidrochloridas.
  8. Parlazin.
  9. Zyntse.
  10. Letizen.

Atostogų sąlygos ir kaina

Vidutinė Tsetrin kaina (tabletės 10 mg 20) Maskvoje yra 157 rublių. Kijeve, galite įsigyti vaistų 76 grivina, Kazachstane - už 1165 tenge. Minske, vaistinės siūlo narkotikų 7,3 bel. rublis.

Tsetrin tabletės parduodamos vaistinėse be recepto. Rekomenduojama laikyti vaistą vaikams nepasiekiamoje, ne aukštesnėje kaip 25 laipsnių temperatūroje. Tabletės galiojimo laikas nuo pagaminimo datos yra 2 metai, jų vartoti negalima, pasibaigus tinkamumo laikui.