Tsetrin: naudojimo instrukcijos, analogai ir apžvalgos, kainos vaistinėse Rusijoje

Cetrin yra 3 kartos antihistamininis vaistas, skirtas vaikams ir suaugusiems įvairioms alerginėms reakcijoms. Veiklioji medžiaga - cetirizinas.

Blokavimo H1-histamino receptoriai, antialerginis agentas. Serotonino ir cholinerginiai receptoriai neužblokuoja. Jis turi antialerginį poveikį, jis neprasiskverbia per BBB, jei jis vartojamas kaip nurodyta gydomosiose dozėse, vaistas neturi reikšmingo raminamojo poveikio.

Veiklioji Tsetrin tablečių medžiaga veikia visus alerginės reakcijos etapus, ankstyvą ir vėlyvą, sumažina neutrofilų, eozinofilų, bazofilų migraciją. Narkotikas palengvina esamų alerginių reakcijų eigą ir neleidžia jiems atsirasti, turi ryškų antieksudacinį ir antipruritinį poveikį.

Sumažina kapiliarinį pralaidumą, neleidžia vystytis audinių edemai, mažina lygiųjų raumenų spazmus.

Pašalina odos reakciją į histamino, specifinių alergenų, taip pat aušinimo (su šaltu dilgėliniu). Sumažina histamino sukeltą bronchų sąnarį plaučių bronchinėje astmoje.

Poveikio pradžia po vienkartinės Cetrin 10 mg tabletės dozės yra 20 minučių (50% pacientų) ir po 60 minučių (95% pacientų) trunka ilgiau nei 24 valandas. Atsižvelgiant į gydymo kursą, tolerancija antihistamininiams vaistams neveikia. Nutraukus gydymą, tablečių poveikis trunka iki 3 dienų.

Kas padeda Tsetrin?

Remiantis instrukcijomis, Tsetrin tabletės skiriamos alergijos simptomams mažinti:

  • sezoninis ir lėtinis alerginis rinitas;
  • alerginis konjunktyvitas;
  • įvairių etiologijų niežėjimas;
  • dilgėlinė (įskaitant lėtinę idiopatinę);
  • angioedema (angioedema).

Cetrin dozavimo tablečių naudojimo instrukcijos

Tabletės geriamos neatsižvelgiant į valgį, švariu vandeniu.

Standartinė dozė suaugusiems ir vaikams, vyresniems nei 6 metų, pagal naudojimo instrukcijas - 1 tabletė Tsetrin 10 mg 1 kartą per dieną. Tarkime 5 mg (pusę tabletės) 2 kartus per parą.

Pacientai, kurių inkstų funkcija sumažėjo 5 mg - kartą per parą. Esant sunkioms lėtinio inkstų nepakankamumo formoms, 5 mg kartą per 48 valandas.

Vaikams, jaunesniems nei 6 metų, rekomenduojama sirupą.

  • 2-6 metų vaikai - 5 mg / 1 kartą arba 2,5 mg 2 kartus per parą;
  • 1–2 metų vaikai - 2,5 mg (5 lašai) 2 kartus per dieną.

Specialios instrukcijos

Instrukcija įspėja, kad jei viršysite 10 mg paros dozę (1 tabletė Tsetrin), gebėjimas greitai reaguoti gali pablogėti.

Rekomenduojamomis dozėmis jis nepadidina etanolio poveikio (esant ne daugiau kaip 0,8 g / l koncentracijai), tačiau rekomenduojama gydymo metu susilaikyti nuo alkoholio vartojimo.

Šalutinis poveikis

Instrukcijoje įspėjama, kad, skiriant Cetrin, gali atsirasti šie šalutiniai poveikiai:

  • Nuovargis, astenija, negalavimas, patinimas;
  • Nervų sistemos dalis: paradoksali centrinės nervų sistemos stimuliacija, galvos svaigimas, galvos skausmas, parestezija, traukuliai, disgezija, diskinezija, distonija, sinkopė, drebulys;
  • Virškinimo trakto dalis: pilvo skausmas, burnos džiūvimas, pykinimas, viduriavimas;
  • Psichikos sutrikimai: mieguistumas, nerimas, agresyvumas, sumišimas, depresija, haliucinacijos, nemiga, tikėjimas;
  • Kvėpavimo sistemos dalis: faringitas, rinitas;
  • apklausos duomenys: svorio padidėjimas;
  • Iš širdies pusės: tachikardija;
  • Kraujo sistemos ir limfinės sistemos dalis: trombocitopenija;
  • Matymo organo dalis: būsto sutrikimas, neryškus matymas, akių obuolio priverstiniai judesiai;
  • Inkstų ir šlapimo sistemos dalis: dizurija, enurezė;
  • Odos ir poodinio audinio dalis: niežulys, bėrimas, dilgėlinė, angioedema, vietinis narkotikų bėrimas;
  • Imuninės sistemos dalis: padidėjęs jautrumas, anafilaksinis šokas;
  • Kepenų ir tulžies sistemos dalis: nenormali kepenų funkcija (padidėjęs transaminazių, šarminės fosfatazės, γ-glutamiltransferazės ir bilirubino kiekis).

Kontraindikacijos

Tsetrin tablečių vartoti draudžiama šiais atvejais:

  • vaikams iki 6 metų;
  • nėštumas ir žindymas;
  • galutinės stadijos inkstų liga (CC mažiau nei 10 ml / min);
  • padidėjęs jautrumas cetirizino, hidroksizino ar piperazino dariniams, taip pat kitiems vaisto komponentams.
  • lėtiniu inkstų nepakankamumu (esant CC> 10 ml / min., reikia koreguoti dozavimo režimą);
  • pacientams, sergantiems predisponuojančiais faktoriais šlapimo susilaikymui;
  • su epilepsija ir pacientais, kuriems pasireiškia padidėjęs traukuliai;
  • pagyvenę pacientai (su amžiumi susijęs glomerulų filtracijos sumažėjimas);

Sirupas skiriamas nuo 2 metų, lašai - nuo 6 mėnesių.

Perdozavimas

Perdozavimo simptomai yra burnos džiūvimas, mieguistumas, šlapimo susilaikymas, vidurių užkietėjimas, nerimas, dirglumas.

Rekomenduojamas skrandžio plovimas, simptominis gydymas. Specifinio priešnuodžio nėra. Hemodializė neveiksminga.

Analogai Tsetrin, kaina vaistinėse

Jei reikia, Tsetriną galima pakeisti veikliosios medžiagos analogu - tai vaistai:

Analogų pasirinkimas Svarbu suprasti, kad Cetrin naudojimo instrukcijos, panašių veiksmų narkotikų kaina ir apžvalgos netaikomos. Svarbu pasikonsultuoti su gydytoju ir nepriklausomai pakeisti vaistą.

Kaina vaistinėse Maskvoje ir Rusijoje: Tsetrin tabletės 10 mg 20 vnt. - nuo 153 iki 178 rublių, 30 tablečių kaina - nuo 231 iki 267 rublių, pagal 574 vaistines.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje temperatūroje, ne aukštesnėje kaip + 25 ° C temperatūroje. Tabletės galiojimo laikas yra 2 metai, lašai - 3 metai.

Cetrin šalutinis poveikis

Šiandien, vaistinių lentynose, daugybė alerginių vaistų, Cetrin yra gana populiarus tarp jų. Tai nenuostabu, nes vaistas padeda apsisaugoti nuo klinikinių ligos apraiškų, įskaitant rinitą, dermatitą ir angioedemą. Tačiau reikia atidžiai stebėti Cetrin vartojimą - šalutinis poveikis turi įtakos visoms gyvybiškai svarbioms kūno sistemoms ir dažnai sukelia komplikacijas.

Kontraindikacijos Cetrinus

Jūs negalite naudoti šio vaisto, jei yra padidėjęs jautrumas jo veikliajai medžiagai - hidroksizinui, taip pat bet kuriam pagalbiniam komponentui (krakmolas, dimetikonas, laktozė, titano dioksidas, povidonas).

Tsetrin nerekomenduojama vartoti nėštumo metu, maitinant kūdikį su motinos pienu. Kontraindikacijos yra ankstyvo amžiaus (iki 6 metų).

Šalutinis poveikis vaistams Tsetrin

Kaip jau minėta, vaistas daro neigiamą poveikį beveik visiems organams.

Dėl širdies ir kraujagyslių sistemos pacientų pastebima stipri tachikardija ir padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija).

Gydymas ir virškinimo traktas.

Taip pat pastebėta tokių pažeidimų:

  • dispepsijos sutrikimai vidurių užkietėjimo pavidalu, pakaitomis su viduriavimu, rauginimasis su rūgščiu skoniu, vėmimas su tulžimi, pykinimas;
  • lėtinio gastrito paūmėjimas;
  • burnos kartumo ar sausumo jausmas;
  • kepenų sutrikimas, sunkumas kairėje;
  • liežuvio patinimas, jo spalvos keitimas;
  • stomatitas dėl padidėjusio seilių rūgštingumo;
  • anoreksija, apetito praradimas;
  • šlapimo išsiliejimas, retas šlapinimasis.

Centrinės nervų sistemos šalutinis poveikis yra:

  • depresijos sutrikimai, dirglumas;
  • padidėjęs jaudumas, kartais agresija;
  • dienos mieguistumas;
  • galvos skausmas, migrena su aura;
  • galvos svaigimas;
  • hipertezija ir hiperstezija;
  • nemiga (miegas yra apie 4-5 val.);
  • rankų drebulys;
  • skonio ir kvapo suvokimo pokyčiai.

Be to, vartojant Tsetriną, faringitas gali pasireikšti ūminės formos, artralgijos ir mialgijos, nepaaiškinamo sąnarių ir raumenų skausmo, galūnių susukimo jausmo, alerginių reakcijų. Paskutinis simptomas išreiškiamas dilgėlinės arba bėrimo (mažų raudonų spuogų), angioedemos, niežulio, dirginimo, sausumo ir epidermio pleiskanų forma.

Tsetrinas

Naudojimo instrukcijos:

Kainos internetinėse vaistinėse:

Tarptautinis pavadinimas yra Cetirizine.

Tsetrino farmakologinis poveikis ir farmakokinetika

Cetrin - tai histamino antagonistas, blokuojantis H1 - histamino receptorius. Veiklioji medžiaga yra cetirizinas. Cetrin yra profilaktinis nuo alerginių reakcijų, taip pat palengvina jų atsiradimą. Jis turi antipruritinį ir antieksudacinį poveikį. Tai turi įtakos alerginėms reakcijoms ankstyvoje stadijoje. Alerginės reakcijos pradžioje vaistas riboja uždegiminių mediatorių išsiskyrimą. Tsetrinas apsaugo audinių patinimą, mažina lygiųjų raumenų spazmus, sumažina kapiliarų pralaidumą. Pašalina odos reakcijas į konkrečius alergenus. Ji neturi antiserotoninovogo ir anticholinerginių veiksmų. Laikantis terapinių dozių, praktiškai nėra raminamojo poveikio. Po vienos vaisto dozės atsiradimo, maždaug pusė pacientų, pasireiškia po 20 minučių, po 1 valandos - 95% pacientų. Vaisto poveikis trunka ilgiau nei 24 valandas. Kai terapinis gydymas neleidžia toleruoti vaisto antihistamininio poveikio. Po gydymo vaisto poveikis trunka iki 3 dienų.

Cetrin gerai absorbuojamas virškinimo trakte. Vaisto vartojimas su maistu neturi įtakos absorbcijai. Didžiausia cetirizino koncentracija kraujyje pasireiškia per 1 valandą po vaisto vartojimo ir yra lygi 0,3 μg / ml. Nedideliu mastu vaistas metabolizuojamas kepenyse. Senyviems pacientams pusinės eliminacijos periodas yra maždaug 10 valandų iki 12 valandų, vaikams - apie 6 valandas. Vaistas išsiskiria daugiausia su šlapimu.

Indikacijos

Rekomenduojamas naudojimas Tsetrin:

  • ištisus metus ir sezoninį rinitą ir alerginės kilmės konjunktyvitą;
  • dilgėlinė, įskaitant lėtinę dilgėlinę;
  • šienligė;
  • alerginis dermatitas;
  • niežulys;
  • angioedema;
  • atopinė bronchinė astma (kompleksinėje terapijoje).

Kontraindikacijos Tsetrina

  • padidėjęs jautrumas cetirizinui;
  • nėštumas;
  • žindymas.

Naudojant Tsetrinum lėtinio inkstų nepakankamumo, taip pat pažengusio amžiaus ir vaikų pacientams, būtina būti atsargiems. Tsetrino atsiliepimų apie vaikus iki vienerių metų nebuvo.

Nėštumas ir žindymas

Cetrin, kaip ir jo kolegos, nerekomenduojama vartoti nėščioms moterims ir žindyti.

Šalutinis poveikis

Tsetrino šalutinis poveikis gali būti išreikštas mieguistumo, burnos džiūvimo, rečiau galvos skausmo, galvos svaigimo, migrenos, virškinimo trakto sutrikimų, alerginių reakcijų pavidalu.

Perdozavimas tsetrinom

Perdozavimo simptomai gali pasireikšti vartojant vieną 50 mg dozę. Perdozavimas pasireiškia burnos džiūvimas, mieguistumas, šlapimo susilaikymas, vidurių užkietėjimas, nerimas, padidėjęs dirglumas. Jis gydomas skrandžio plovimu, simptominiu gydymu. Priešnuodis nėra. Hemodializės veiksmingumas nebuvo patvirtintas.

Tsetrino dozė ir naudojimo instrukcijos

Cetrin vartojamas per burną tabletės pavidalu, nuplaunamas vandeniu, ištirpintas vandenyje lašelių pavidalu.

Dozavimas vaikams nuo 6 metų ir suaugusiems - vieną kartą per parą 10 mg vaisto arba 2 kartus per dieną 5 mg. Vaikai nuo 2 iki 6 metų amžiaus, pusė suaugusiųjų dozės. Vaikai nuo vienerių metų iki dviejų, 2 kartus per dieną, 2,5 mg (5 lašai). Pacientai, kurių inkstų funkcija sumažėjo 5 mg - kartą per parą. Esant sunkioms lėtinio inkstų nepakankamumo formoms, Tsetrinas yra 5 mg kartą per 48 valandas.

Specialios instrukcijos

Remiantis gautomis apžvalgomis, Cetrin, kurio dozė yra didesnė kaip 10 mg per parą, gali sumažinti reakcijos greitį. Su šia instrukcija Cetrin rekomenduojama gydymo laikotarpiu skirti ypatingą dėmesį tiems, kurie vairuoja automobilį. Per rekomenduojamas dozes vaistas nepadidina etanolio poveikio. Tačiau gydant Tsetrin analogais etanolio vartoti nerekomenduojama.

Tsetrino sąveika

Nenustatyta jokios reikšmingos Cetrin sąveikos su cimetidinu, pseudoefedrinu, azitromicinu, glipizidu, ketokonazolu, diazepamu, eritromicinu.

Kartu vartojant teofiliną sumažėja cetirizino klirensas, nekeičiant teofilino kinetikos.

Laikymo sąlygos

Cetrin yra laikomas sausoje, tamsioje vietoje vaikams nepasiekiamoje vietoje. Laikykite vaistą kambario temperatūroje, neviršijančioje 25 ° C.

Tsetrinas - indikacijos, naudojimo instrukcijos, analogai, apžvalgos

Išleidimo formos

Vaistą Tsetriną gamina Indijos farmacijos įmonė DR. REDDY`S LABORATORIES, LTD tablečių ir sirupo pavidalu. Sirupas dažnai vadinamas „vaikų Cetrin“, nes tai yra tokia forma, kuria gydomi vaiko alergijos simptomai. Taip pat galite rasti įprastą pavadinimą „drop Tsetrin“ vietoj teisingo „sirupo“, kuris naudojamas nurodant vaisto skystąją dozavimo formą. Šiuo atveju „Tsetrin drops“ = „Tsetrin sirupas“, ty mes kalbame apie tą pačią dozavimo formą, tiesiog vadinamą skirtingai.

Tsetrino sirupas tiekiamas tamsiuose stikliniuose buteliukuose po 30 ir 60 ml. Prie kiekvieno butelio pridedamas matavimo šaukštas. Sirupas yra skaidrus, nudažytas (leidžiamas šiek tiek gelsvas atspalvis), vienodas, jame nėra suspenduotų dalelių. Galimas nežymus opalescencijos reiškinys. Jis turi malonų vaisių kvapą.

Tabletės parduodamos pakuotėse po 10, 20 ir 30 vienetų. Pati tabletė vienoje pusėje yra apvali, abipus išgaubta ir rizika. Iš viršaus jis padengtas baltos spalvos plėvele.

Sudėtis ir dozavimas

Tsetrinas - antihistamininių vaistų karta

Šiandien yra tik trys antihistamininių vaistų kartos. Tsetrinas reiškia antrąjį. Apsvarstykite bendrąsias charakteristikas ir pagrindinius skirtumus tarp trijų histamino blokatorių kartų.

Pirmosios kartos antihistamininiai vaistai (Suprastin, Tavegil, Diazolin, Fenistil ir kt.) Receptoriams yra neselektyvūs. Štai kodėl vaistai blokuoja centrinės nervų sistemos ir virškinamojo trakto organų histamino receptorius. Tokio neselektyvumo pasekmė yra galingas vaistų slopinamasis poveikis, kuris yra svarbiausias šalutinis poveikis (mieguistumas). Trumpai tariant, pirmosios kartos antihistamininiai vaistai pasižymi stipriu antialerginiu poveikiu ir ryškiu šalutiniu poveikiu mieguistumo pavidalu.

Antroji antihistamininių vaistų karta (Zyrtec, Zodak, Cetrin, cetirizinas, Parlazin ir tt) pasižymi žymiai mažesniu poveikiu centrinei nervų sistemai dėl selektyvaus poveikio receptoriams. Tai reiškia, kad šalutinis poveikis antrosios kartos narkotikų CNS depresijos ir mieguistumo forma yra daug mažiau ryškus nei pirmasis. Deja, antiallerginis antrosios kartos vaistų poveikis taip pat yra mažiau ryškus nei pirmasis. Taigi, trumpoji charakteristika atrodo tokia: mažiau ryškus mieguistumas ir mažiau veiksmingumo alergijos simptomų atžvilgiu, palyginti su pirmosios kartos vaistais.

Trečioji antihistamininių vaistų karta (Claritin, Erius, Telfast ir kt.) Turi didelį selektyvumą dėl histamino receptorių. Todėl šie vaistai neturi jokios įtakos centrinei nervų sistemai, ty nesukelia mieguistumo. Tačiau trečiosios kartos vaistų antialerginio poveikio sunkumas nėra mažesnis už pirmojo. Taigi trumpas šių antihistamininių vaistų aprašymas yra toks: galingas antialerginis poveikis ir beveik visiškas centrinio nervų sistemos šalutinio poveikio nebuvimas mieguistumo pavidalu.

Tsetrino alergijos tabletės (terapinis poveikis)

Be to, Cetrin sumažina išsiskiriančio histamino kiekį ir sumažina eozinofilų migraciją į alerginės reakcijos dėmesį. Sumažinus alerginio uždegimo eozinofilų skaičių, labai sumažėja vėlesnių padidėjusio jautrumo reakcijų stadijų sunkumas. Tsetrinas taip pat turi bendrą priešuždegiminį poveikį, slopindamas citokinų, kurie palaiko uždegiminį atsaką, gamybą.

Kai vaistas yra naudojamas kaip profilaktinis agentas, jis gali sumažinti pasirengimą sukurti alerginę reakciją bronchų ląstelėse, dėl to sumažėja astmos priepuolių dažnis. Panašiai, Cetrin slopina odos alerginės reakcijos atsiradimą žmonėms, kenčiantiems nuo dilgėlinės ir dermografizmo.

Terapinis Tsetrina poveikis prasideda 20 minučių po vaisto vartojimo ir trunka iki 24 valandų. Todėl pakanka jį perimti tik vieną kartą per dieną. Nutraukus vaisto, po trijų dienų atkuriamas pasirengimas atsirasti alerginėms reakcijoms.

Taigi pagrindiniai Tsetrin gydomieji poveikiai yra tokie:
1. Pašalina niežulį.
2. Pašalina ir apsaugo patinimą.
3. Sumažina raumenų spazmą.
4. Sumažina kapiliarinį pralaidumą ir skysčio tekėjimą į audinius.

Indikacijos

Cephrine - naudojimo instrukcijos (kaip vartoti)

Kaip vartoti tsetrino sirupą

Dozę nustato asmens amžius:
1. Vaikai nuo 2 iki 6 metų vartoja 5 ml sirupo (5 mg) vieną kartą per parą vakare. Jei vaikas netoleruoja tokios dozės, jis gali būti suskirstytas į dvi dozes - 2,5 ml sirupo 2 kartus per dieną, ryte ir vakare.
2. Vaikai, vyresni nei 6 metų, ir suaugusieji vartoja 10 ml sirupo (10 mg) vieną kartą per parą vakare prieš miegą. Jei reikia, galite paskirti 10 mg dozę dviem dozėmis - 5 ml sirupo ryte ir vakare.

Vyresnio amžiaus žmonės, kuriems nėra inkstų ligos, gali vartoti Cetrin įprastą suaugusiųjų dozę.

Pacientai, sergantys inkstų nepakankamumu, turi vartoti Tsetrino dozėmis, priklausančiomis nuo glomerulų filtracijos koeficiento, nustatyto Reberg testu. Tsetrino dozė žmonėms, sergantiems inkstų nepakankamumu, atsispindi lentelėje:

Jei, reaguojant į Cetrin sirupą, atsirado padidėjusio jautrumo reakcija, būtina nedelsiant nutraukti šio vaisto vartojimą.

Prieš atliekant alergijos tyrimą („Prik test“), būtina nutraukti Cetrin vartojimą 3–4 dienoms, kad nebūtų gauta klaidingų neigiamų rezultatų.

Vartojant Cetrin, suaugusieji turėtų susilaikyti nuo alkoholio vartojimo. Be to, atsižvelgiant į vaisto naudojimą, būtina, jei įmanoma, atsisakyti bet kokios veiklos, kuri reikalauja didelės dėmesio koncentracijos ir didelio reakcijos greičio.

Sąveika su kitais vaistais. Kombinuotas vartojimas su teofilinu padidina Tsetrin veikimo laiką per 24 valandas.

Perdozavimas Tsetrin galima tik vieną kartą per 50 ml sirupo. Perdozavimo simptomai yra:

  • burnos džiūvimas;
  • mieguistumas;
  • šlapimo nutraukimas;
  • vidurių užkietėjimas;
  • nerimas ir dirglumas.

Perdozavimo gydymui pirmiausia atliekamas skrandžio plovimas, kad pašalintų vaisto likučius iš organizmo. Hemodializė šiuo atveju yra neveiksminga. Jei reikia, palaikykite normalų spaudimą, šlapinimąsi, kvėpavimą ir pan.

Kaip vartoti Tsetrin tabletes

Vaikai gali vartoti tabletes tik nuo 6 metų amžiaus. Tabletės vartojamos per burną, ne kramtomos, bet tiesiog nurijus ir nuplaunamos nedideliu kiekiu paprasto vandens. Kadangi vaistas veikia ilgą laiką, tabletes reikia vartoti tik vieną kartą per dieną. Geriausia vartoti Tsetriną vakare, kad nepatirtų diskomfortas dėl galimo mieguistumo dienos metu.

Tabletės dozės yra tokios pačios suaugusiems ir vyresniems nei 6 metų vaikams. Paprastai suaugusieji vartoja 1 tabletę (10 mg) vieną kartą per parą (pageidautina vakare). Vaikams 10 mg paros dozė skirstoma į dvi dozes - pusę tabletės (5 mg) du kartus per parą, ryte ir vakare.

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, reikia gerti pusę Cetrin tablečių, ty pusę tabletės (5 mg) vieną kartą per parą. Esant inkstų nepakankamumui, gali atsirasti vaisto kaupimasis kraujyje, o tai padidina šalutinio poveikio riziką.

Nustačius padidėjusio jautrumo reakcijas, kai vartojate tabletes, tuoj pat juos reikia nutraukti ir pasitarti su gydytoju. Prieš atliekant alergijos tyrimą (Prik testą), reikia nutraukti Tsetrin tablečių vartojimą bent prieš 3 dienas.

Atsižvelgiant į gydymo aplinkybes, reikėtų vengti alkoholinių gėrimų. Kadangi vaistas gali sukelti mieguistumą, taip pat reikėtų vengti bet kokios veiklos, kuriai reikia didelės dėmesio ir reakcijos greičio.

Perdozavimas Zetrinom galima, kai vartojate daugiau kaip 3 - 4 tabletes. Šios būklės simptomai yra mieguistumas, neramumas, niežulys, bėrimas, šlapimo susilaikymas, nuovargis, drebulys (drebulys), tachikardija (palpitacija). Dėl perdozavimo gydymo pirmiausia turėtų pašalinti narkotikų likučius iš organizmo, paraudus skrandį. Hemodializė neturėtų būti atliekama, nes ši procedūra nėra veiksminga šalinant Tsetriną iš kraujo. Jei reikia, naudokite simptominius vaistus, kurie palaiko pagrindines gyvybines funkcijas.

Sąveika su kitais vaistais nenustatyta. Tačiau rekomenduojama atidžiai derinti vienalaikį Tsetrin tablečių ir raminamojo poveikio vaistų vartojimą.

Tsetrino vaikai

Tsetrin galima vartoti vaikams nuo 2 metų. Nuo 2 iki 6 metų amžiaus Tsetrin leidžiama naudoti tik sirupo pavidalu, o po 6 metų vaikai gali vartoti tabletes.

Narkotikų vartojimas leidžia greitai pašalinti skausmingą niežulį vaikui, kuriam jis sukelia ypač didelį diskomfortą. Galų gale, vaikas dažnai paprasčiausiai negali suvaržyti savo noro „įbrėžti“, jis pažodžiui nuplėšia odą su nagais. Dėl to ant odos susidaro daug žaizdų ir įbrėžimų, į kurias lengvai įsiskverbia infekcija. Dėl to alerginė reakcija apsunkina infekcinį procesą. Pašalinus skausmingą niežulį, Tsetrinas normalizuoja vaiko miegą ir netiesiogiai užkerta kelią odos infekcijos vystymuisi.

Be to, vaistas turi savybę sumažinti alerginį odos ir bronchų aktyvumą. Reguliariai vartojant šį vaistą, sumažėja kvėpavimo takų simptomų (bronchų, gerklų, kvėpavimo sutrikimų, dusulys, gleivinės patinimas ir tt) rizika, kuri sukelia alerginę reakciją į esamą odą (niežėjimą, paraudimą, patinimą, bėrimą). Tai reiškia, kad Cetrin apsaugo nuo dermatito perkėlimo į sunkią ligą - bronchinę astmą ar alerginį rinitą. Šis alerginės reakcijos simptomų pasiskirstymas iš odos į kvėpavimo organus vadinamas atopiniu žygiu. Štai kodėl gydytojai kalba apie Tsetrin gebėjimą užkirsti kelią atopiniam važiavimui mažiems vaikams.

Vaisto dozę lemia vaiko amžius. Galimi tablečių ir tsetrino sirupo vartojimo būdai vaikams pateikiami lentelėje:

Tsetrino tabletės turi būti vartojamos du kartus per parą, nes vaikas neturi būti skiriamas visą paros dozę vienu metu.

Jei vaikui sutrikusi inkstų funkcija, Tsetrin paros dozę reikia sumažinti perpus. Tai reiškia, kad 2–6 metų vaikai gali vartoti ne daugiau kaip 2,5 ml sirupo per dieną. Vaikai, vyresni nei 6 metų, gali vartoti ne daugiau kaip 5 ml sirupo per dieną arba vieną tabletę kas dvi dienas.

Gydytojai rekomenduoja vaikams naudoti Tsetrin sirupą, nes jį patogiau dozuoti, o vaikas geriau jį suvokia. Vaikas yra labiau linkęs gerti malonų kvapą turintį sirupą nei tabletes, kurios siejamos su kartaus vaisto. Todėl, kad vaikas nesukeltų papildomos psichologinės traumos, rekomenduojama jam suteikti sirupo pavidalo vaistą.

Jei praleista viena vaisto dozė, nieko nereikia daryti. Tiesiog kitą dieną, toliau duokite vaikui Cetrin įprasta doze, nedidinant jo.

Vartojimas nėštumo metu

Kiek dienų vartoti tsetriną?

Tsetrino vartojimo trukmė priklauso nuo daugelio veiksnių, kurių lemiamas veiksnys yra alerginės ligos eigos sunkumas ir pobūdis.

Taigi, Tsetrin vartojamas ne ilgiau kaip 10-14 dienų, kad būtų sumažinta ūminė alerginė reakcija. Jei alerginės reakcijos simptomai išnyksta greičiau nei per 10 dienų, vaistas nutraukiamas anksčiau. Taigi gydant ūminę alerginę reakciją, gydymo trukmę lemia simptomų išnykimo greitis. Kai alergijos simptomai išnyksta, galite nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą. Tačiau šiuo atveju neleidžiama vartoti Tsetrin ilgiau nei 14 dienų.

Vartojant Tsetriną kaip profilaktiką, siekiant užkirsti kelią alerginių ligų paūmėjimui (pvz., Sloga, pollinozė, dermatitas ir kt.), Reikia ilgesnio gydymo. Paprastai profilaktinis vaisto vartojimas yra 1 - 1,5 mėn. Gydytojai rekomenduoja Cetrin vartoti profilaktikai per visą galimo alergeno buvimo aplinkoje aplinką. Pavyzdžiui, jei esate alergiškas žydiniams augalams, Tsetriną reikia vartoti gegužės ir birželio mėn., Kol išnyksta visi medžiai.

Be to, Cetrin gali būti naudojamas bronchinės astmos gydymui kaip pagrindinis antihistamininis preparatas kartu su kitais vaistais. Šiuo atveju vaistas vartojamas 15-20 dienų, po to per savaitę pertrauka. Po pertraukos vėl pradėkite priėmimą. Šis gydymo astma gydymo metodas buvo taikomas jau daugelį metų.

Maži vaikai (iki 7 metų), linkę į alergines dermatito reakcijas, gali profilaktiškai Cetrin vartoti 3-4 kartus per metus, trumpais 10–14 dienų trukmės kursais. Tokia prevencija yra būtina siekiant užkirsti kelią atopiniam važiavimui vaikams, kuriems yra tikros alerginės reakcijos.

Šalutinis poveikis

Tabletėms ir Tsetrin sirupui būdingi tokie patys šalutiniai poveikiai, kurie daugiausia pasireiškia centrinės nervų sistemos. Lentelėje pateikiami abiejų Tsetrin dozavimo formų šalutiniai poveikiai įvairiems organams ir sistemoms:

Kontraindikacijos

Analogai

Tsetrin vidaus farmacijos rinkoje turi tiek analogiškų vaistų, tiek sinonimų. Visi vaistai nuo antihistamininių vaistų grupės (histamino blokatoriai) priklauso analogams. Cetrin sinonimai apima antihistamininius vaistus, kurie taip pat turi cetirizino kaip aktyvų ingredientą.

Taigi, šie vaistai yra sinonimai su Tsetrina:

  • Ahlesa tabletės;
  • Allertec tabletės;
  • Levocetirizin-Teva tabletės;
  • Cetirizino DS tabletės;
  • Cetirinax tabletės;
  • Cetirizino-OBL tabletės;
  • Cetirizin-Teva tabletės;
  • Tabletės ir lašai Zyrtec;
  • Zodako lašai, sirupas ir tabletės;
  • Letizen tirpalas ir tabletės;
  • Lašai ir tabletės Parlazin;
  • Cetirizino tabletės;
  • Cetirizino Hexal lašai, sirupas ir tabletės;
  • Tsetrino sirupas ir tabletės;
  • Sirupas ir zetrinalinės tabletės;
  • Sirupas ir tabletės Zyntset.

Šie vaistai yra susiję su Cetrin analogais:
  • Alerpriv tabletės;
  • Allerfex tabletės;
  • Tabletės Beksist-sanovel;
  • Glentset tabletės;
  • Histafen tabletės;
  • Hyfast tabletės;
  • Diacino tabletės;
  • Dimebon tabletės;
  • Tabletės Dimedrokhin;
  • Dinox tabletės;
  • Dramina tabletės;
  • Desloratadin-Teva tabletės;
  • Tabletės Clallergin;
  • Clarifer tabletės;
  • Ketotifen-Ros tabletės;
  • Tabletės Laura Hexal;
  • Loratadino tabletės;
  • Loratadine Verte tabletės;
  • Loratadine-teva tabletės;
  • Loratadin-OBL tabletės;
  • Tabletės Lordaestin;
  • Rupafino tabletės;
  • Ciel tabletės;
  • Tabletės Telfast;
  • Tsezer tabletės;
  • Feksadino tabletės;
  • Fex tabletės;
  • Tabletės Fexofast;
  • Feksofenadino tabletės;
  • Lašai ir tabletės Xizal;
  • Claritin lašai ir tabletės;
  • Clargotil sirupas ir tabletės;
  • Claridol sirupas ir tabletės;
  • Klarneto sirupas ir tabletės;
  • Klarotadino sirupas ir tabletės;
  • Kestin sirupas ir tabletės;
  • Ketotifeno sirupas ir tabletės;
  • Ketotifen Sopharma sirupas ir tabletės;
  • Loratadino sirupas ir tabletės;
  • Sirupas ir tabletės Loratadin-Hemofarm;
  • Peritolio sirupas ir tabletės;
  • Suprastinex lašai ir tabletės;
  • Erijo sirupas ir tabletės;
  • Sirupas ir tabletės Erolin;
  • Tabletės, pastilės ir suspensija Lomilan;
  • Dragees ir tabletes Diazolin;
  • Rapido kapsulės;
  • Kapsulės Sempreks.

Apžvalgos

Dauguma Cetrin atsiliepimų yra teigiami, nes vaistas padeda greitai ir visam laikui pašalinti alergijos simptomus. Daugelis žmonių atkreipia dėmesį į tai, kad jie perėjo į Tsetrin tabletes po Parlazin arba Zodak, kurie taip pat yra veiksmingi, bet kainuoja žymiai daugiau. Jų nuomone, „Cetrin“ efektyvumas nėra mažesnis nei „Zodak“, nei „Parlazina“, tačiau jis turi daug mažesnes išlaidas, o tai yra neabejotinas pranašumas. Žmonės sėkmingai vartojo šį vaistą, taip pat sumažinti niežtinės odos simptomus arba sunkią edemą, kurią sukelia įvairios alerginės priežastys.

Nedidelė neigiamo grįžtamojo ryšio apie „Zetrin“ dalis susijusi su jos absoliutus neveiksmingumas konkrečiu atveju. Žmonės pirko vaistą, pradėjo jį vartoti, bet negavo jokio teigiamo poveikio. Alergijos simptomai neišnyko ir jų sunkumas nesumažėjo. Tai yra neefektyvumas konkrečiu atveju ir išprovokavo žmones palikti neigiamą grįžtamąjį ryšį. Tačiau tokios apžvalgos neturi ryškaus neigiamo emocinio atspalvio, nes žmonės gerai žino kiekvieno organizmo individualumą. Paprastai šiose apžvalgose yra frazė, kad „aš asmeniškai netelpa, bet viskas yra individuali“.

Suprastinas arba Tsetrinas?

Cetrin yra antrosios kartos antihistamininiai preparatai, o Suprastin - pirmoji karta. Tai reiškia, kad naudojant Tsetrin, šalutiniai poveikiai pasireiškia daug rečiau ir yra mažesni nei Suprastin. Tačiau Suprastin turi stipresnį antialerginį poveikį.

Šiandien gydytojai mano, kad savęs administravimui reikia pasirinkti Tsetriną. Suprastin gali būti naudojamas tik ligoninėje, prižiūrint gydytojams, siekiant palengvinti ūminę alerginę reakciją, kurios negalima sustabdyti kitomis priemonėmis. Išsivysčiusiose šalyse draudžiama jį naudoti vaikams iki 12 metų.

Suprastin džiūsta kvėpavimo takų gleivinės, dėl kurios kyla didelė rizika prisijungti prie infekcijos. Dėl to 70% atvejų alergija slopinama su Suprastinum galūnėmis bronchitu, gerklės skausmu ar kita panašia liga. Be to, šis vaistas turi neigiamą poveikį centrinei nervų sistemai, sukeldamas sunkų mieguistumą, sumažindamas gebėjimą mokytis ir tinkamai suvokdamas informaciją. Cetrin nesukelia tokių šalutinių poveikių. Todėl, nepaisant silpnesnio antialerginio poveikio, jis turėtų būti geriau nei Suprastin.
Skaityti daugiau apie Suprastin

Tsetrin arba Claritin?

Claritin yra trečiosios kartos narkotikas, o Tsetrinas - antrasis. Antialerginis veiksmas pirmojo, žinoma, stipresnis nei antrasis. Toliau pateikiamo Claritin šalutinio poveikio sunkumas. Apskritai, gydytojai mano, kad Claritin yra veiksmingesnis ir saugesnis antihistamininis preparatas, lyginant su Cetrin. Todėl, jei įmanoma, verta pasirinkti Claritin pašalinti alerginės reakcijos simptomus.

Tačiau tai kainuoja gerokai daugiau nei „Cetrin“. Jei nėra finansinių galimybių įsigyti „Claritin“, galite naudoti „Cetrin“. Bet net jei Tsetrinas gerai susidorotų su užduotimi ir pašalina alergijos simptomus, geriau, jei turite galimybę pereiti prie Claritin. Claritino neabejotinas pirmenybė gydytojams yra dėl jo minimalaus poveikio centrinei nervų sistemai. Poveikis smegenų struktūroms yra daug mažesnis nei Tsetrino.
Daugiau apie „Claritine“

Zyrtec arba Tsetrin?

Zyrtec ir Cetrin yra sinonimai, nes juose yra ta pati veiklioji medžiaga cetirizinas. Štai kodėl nėra esminio skirtumo tarp Zyrtec ir Zetrin. Galite pasirinkti bet kokį vaistą, kurį jūs subjektyviai mėgstate. Jei kaina yra lemiamas veiksnys renkantis vaistą, tada pasirinkite Cetrin, kuris kainuoja žymiai mažiau nei Zyrtek.

Farmacininkai mano, kad Zyrtec sudėtyje yra didesnio valymo laipsnio cetirizino, todėl atsiranda mažiau šalutinių poveikių. Tačiau jų naudojimo praktika parodė, kad abiejų vaistų šalutinis poveikis yra toks pat.

Tsetrinas yra importuotas vaistas, kurį gamina Indijos farmacijos įmonė. Savikainos skirtumas priklauso nuo prekybos maržos vaistinėje, sandėliavimo, nuomos ir transportavimo išlaidų. Tai reiškia, kad nėra jokio skirtumo tarp brangesnio vaisto ir pigesnio. Tabletės ir sirupo Tsetrin kaina Rusijos vaistinėse nurodyta lentelėje:

Tsetrinas

Kainos internetinėse vaistinėse:

Cetrin - vaistas, skirtas alergijos simptomams mažinti.

Cetrino išleidimo forma ir sudėtis

Cetrin tiekiamas buteliuose, kuriuose yra skaidrus, bespalvis vaisių skonio sirupas ir baltos plėvele dengtos tabletės.

Pagrindinė Cetrin veiklioji medžiaga yra cetirizino dihidrochloridas.

Pagalbinės Tsetrin tablečių medžiagos yra kukurūzų krakmolas, laktozė, magnio stearatas, povidonas. Plėvelės apvalkalo sudėtyje yra makrogolis 6000, talkas, hipromeliozė, titano dioksidas, polisorbatas 80, sorbo rūgštis, dimetikonas.

Sacharozė, glicerolis, benzenkarboksirūgštis, dinatrio edetatas, sorbitolio tirpalas, natrio citratas, išgrynintas vanduo, vaisių aromatas veikia kaip pagalbinės sirupo medžiagos.

Farmakologinis poveikis tsetrina

Cetrin yra histamino antagonistas, blokatorius N1-histamino receptorių, hidroksizino metabolito. Tai palengvina alergijos simptomų eigą ir neleidžia jiems atsirasti, turi antieksudatyvinį ir antipruritinį poveikį. Mažina mažų kraujagyslių pralaidumą, apsaugo nuo patinimo, pašalina raumenų spazmus. Poveikis pradiniam alergijos simptomų etapui, mažina uždegiminių mediatorių išsiskyrimą, bazofilų, neutrofilų, eozinofilų migraciją.

Bronchinės astmos atveju ji mažina šviesos histamino sukeltą bronchų susilpnėjimą. Pašalina odos reakciją į specifinių alergenų, histamino, įšalimą.

Anticholinerginiai ir antiserotoninovogo veiksmai beveik neturi.

Vartojant Cetrin terapinėmis dozėmis, raminamojo poveikio nėra.

Vaistas pradeda veikti per 20 minučių po jo vartojimo. Galioja ilgiau nei 24 valandas.

Cetirizino priklausomybė nuo gydymo nenustatyta.

Tsetrinos poveikis pasibaigus jo taikymui trunka apie 72 valandas

Naudojimo indikacijos Tsetrin

Pagal Tsetrino nurodymus:

  • šienligė (pollinozė);
  • alerginis rinitas (sezoninis ir ištisus metus);
  • aviliai;
  • alerginis konjunktyvitas;
  • angioedema;
  • atopinis dermatitas, neurodermitas.

Tsetrin vartojimo kontraindikacijos

Pagal instrukcijas Cetrin nenaudojamas:

  • padidėjęs jautrumas sudedamosioms dalims;
  • nėštumas ir žindymas;
  • ir taip pat iki 2 metų amžiaus.

Atsargiai Tsetrinas skiriamas vidutinio sunkumo ir sunkiam lėtiniam inkstų nepakankamumui ir senatvėje.

Dozavimas ir administravimas Tsetrina

Remiantis liudijimu, Cetrin vartojamas per burną su keletu vandens.

Geriau vartoti vaistą naktį.

  • suaugusieji ir vyresni kaip 6 metų vaikai - kartą per parą, 10 mg (arba 10 ml sirupo) arba du kartus per parą, 5 mg (arba 5 ml sirupo).
  • 2-6 metų amžiaus vaikai - kartą per parą, 5 mg arba 5 ml sirupo arba du kartus per parą, 2,5 mg arba 2,5 ml sirupo.
  • pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi - 5 mg kartą per parą (5 ml);
  • sergantiems sunkiu lėtiniu inkstų nepakankamumu - 5 mg (5 ml) kas antrą dieną.

Pagyvenusiems pacientams nepakankama inkstų funkcija nereikia koreguoti.

Tsetrino šalutinis poveikis

Remiantis atsiliepimais Tsetrin, paprastai pacientai yra gerai toleruojami.

Kartais vaistas gali sukelti šalutinį poveikį burnos džiūvimo, mieguistumo, galvos skausmo, migrenos, galvos svaigimo, diskomforto virškinimo trakte (vidurių pūtimas, pilvo skausmas, dispepsija), alerginių reakcijų (odos išbėrimas, niežėjimas, dilgėlinė, angioneurotinė patinimas).

Perdozavimas

Pasak Zetrino perdozavimo vaisto pasireiškia mieguistumas. Sunkus perdozavimas (30–40 kartų viršija rekomenduojamą dozę), nerimas, mieguistumas, bėrimas, niežulys, nuovargis, šlapimo susilaikymas, tachikardija, drebulys.

Perdozavimo gydymui, jei reikia, naudojamas skrandžio plovimas ir simptominis gydymas.

Naudojimas vaikingoms patelėms ir laktacijos metu

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu Cetrin nėra skiriamas.

Sąveika su kitais vaistais

Sąveikos su eritromicinu, pseudoefedrinu, ketokonazolu, azitromicinu, diazepamu, cimetidinu, glipizidu nerasta.

Cetrin paskyrimas teofilinu sumažina bendrą cetirizino klirensą. Teofilino kinetika lieka nepakitusi.

Tsetriną reikia atsargiai taikyti pagal indikacijas kartu su raminamaisiais vaistais.

Vaisto toksinis poveikis kraujotakai padidėja mielotoksiniais vaistais.

Specialios instrukcijos

Taikant Tsetrina indikacijoms, reikia nepamiršti, kad:

  • jei per dieną vartojama daugiau kaip 10 mg vaisto, reakcijos greitis gali sumažėti;
  • etanolis šio vaisto nepadidina, tačiau nerekomenduojama vartoti alkoholio gydymo metu;
  • Atliekant darbą, susijusį su reakcijų greičiu ir didele dėmesio koncentracija, reikia rūpintis.

Analogai Tsetrina

Tokie vaistai kaip Zyntset, Allertek, Zodak, Zyrtec, Cetirizine dihydrochloride, Cetirizine, Cetirizine DS, Cetirizine Hexal, Cetirizine TEVA, Cetirinax yra perduoti Cetrin analogams.

Cetrin laikymo sąlygos

Cetrin turi būti laikomas tamsioje vietoje, saugomoje nuo vaikų, ne aukštesnėje kaip 25ºС temperatūroje.

Cetrin naudojimo instrukcijos, kontraindikacijos, šalutinis poveikis, apžvalgos

Histamino H1 receptorių blokatorius. Antialerginis vaistas.
Vaistas: CETRIN®
Vaistų veiklioji medžiaga: cetirizinas
ATC kodavimas: R06AE07
Cfg: histamino H1 receptorių blokatorius. Antialerginis vaistas
Registracijos numeris: P №013283 / 01
Registracijos data: 07.08.07
Savininkas reg. Hon.: DR. REDDY`S LABORATORIES LTD.

Dozės forma Cetrin, produkto pakuotė ir sudėtis.

Tabletės, plėvele dengtos baltos arba beveik baltos, apvalios, abipus išgaubtos, su vienos pusės rizika.

1 skirtukas.
cetirizino dihidrochlorido
10 mg

Pagalbinės medžiagos: laktozė, kukurūzų krakmolas, povidonas (K-30), magnio stearatas, hipromeliozė, makrogolis 6000, titano dioksidas, talkas, sorbo rūgštis, polisorbatas 80, dimetikonas.

10 vnt. - lizdinės plokštelės (2) - pakuotės.

VEIKLIOSIOS MEDŽIAGOS APRAŠYMAS.
Visa pirmiau pateikta informacija pateikiama tik susipažinimui su narkotikais, su gydytoju reikia pasitarti su naudojimo galimybe.

FARMAKOLOGINIAI VEIKSMAI
Histamino H1 receptorių III kartos blokavimas. Paveikia „ankstyvą“ alerginės reakcijos stadiją ir mažina eozinofilų migraciją; riboja tarpininkų paleidimą „vėlyvame“ alerginės reakcijos etape. Praktiškai nėra antikolinerginių ir antiserotonino veiksmų. Terapinės dozės nesukelia sedacijos.

Vaisto farmakokinetika.

Greitai absorbuojamas iš virškinimo trakto, Cmax po geriamojo vartojimo pasiekiamas po 1 val. Cetirizino biologinis prieinamumas, vartojamas tablečių ir sirupo pavidalu, yra tas pats. Maistas neturi įtakos absorbcijos išsamumui (AUC), tačiau jis pailgina laiką, kol pasieks Cmax 1 valandą, ir sumažina Cmax vertę 23%. Vartojant 10 mg dozę 1 kartą per parą 10 dienų, Css plazmoje yra 310 ng / ml ir pastebimas 0,5–1,5 val. Ryšys su plazmos baltymais - 93% ir nekinta, kai cetirizino koncentracija yra nuo 25 iki 1000 ng / ml. Cetirizino farmakokinetikos parametrai skiriasi tiesiškai, skiriant 5-60 mg dozę. Vd - 0,5 l / kg. Mažais kiekiais jis metabolizuojamas kepenyse O-dealkilinimo būdu su farmakologiškai neaktyviu metabolitu (skirtingai nuo kitų H1-histamino receptorių antagonistų, kurie metabolizuojami kepenyse, naudojant citochromo sistemą). Nesumažinta. 2/3 dozės išsiskiria nepakitę per inkstus ir apie 10% - su išmatomis. Sistemos klirensas - 53 ml / min. T1 / 2 suaugusiems - 7-10 valandų, vaikams nuo 6 iki 12 metų - 6 val., Nuo 2 iki 6 metų amžiaus - 5 val., Nuo 6 mėnesių iki 2 metų amžiaus - 3,1 val. Senyviems pacientams, T1 / 2 50%, o sisteminis klirensas sumažėja 40% (sumažėjusi inkstų funkcija). Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi (CC)

Tsetrin, naudojimo instrukcijos

Įvairių alerginių reakcijų simptomai pašalinami antihistamininiais vaistais. Tsetrin priklauso šiai narkotikų grupei.

Jį galima naudoti gydant suaugusiuosius ir jaunus alergisto pacientus, pradedant nuo dviejų metų amžiaus.

Vaistas neslopina centrinės nervų sistemos veikimo ir beveik nekelia sedacijos.

Gydymas Zetrin turi būti toks, kaip nurodyta, atsižvelgiant į kontraindikacijas ir galimą šalutinį poveikį.

Tsetrino išsiskyrimo forma

„Cetrin“ gamina Indijos farmacijos įmonė ir yra dviejų rūšių: alerginės reakcijos sirupas ir tablečių forma.

Sirupas dažniausiai naudojamas pediatrijoje.

Jis gaminamas (kai kurie nurodo šią išleidimo lašų formą) tonuotuose stikliniuose buteliuose, prie pakuotės pridedamas matavimo šaukštas su gradacija.

Cetrin sirupas yra skaidrus, šiek tiek gelsvas, be priemaišų, turi vaisių kvapą.

Tabletės supakuotos į lizdines plokšteles po 10, 20 arba 30 vienetų. Virš abipus išgaubtos tabletės, kurių rizika padengta baltu apvalkalu.

Cheminė Cetrin sudėtis

Pagrindinė skysto ir kieto kefrino veiklioji medžiaga yra cetirizinas, tabletėje yra 10 mg, 1 ml - 1 mg sirupo.

Todėl skiriant gydymo režimą su minimaliomis vaisto dozėmis, patogiau naudoti skystą vaisto formą.

Sirupas, be cetirizino, taip pat turi pagalbinių medžiagų, kurios pagerina pagrindinio komponento absorbciją.

Šios medžiagos apima: sacharozę, gliceriną, sorbitolį, natrio citratą, vaisių aromatą ir kai kuriuos kitus komponentus.

Be cetirizino, tablečių sudėtyje buvo krakmolo, laktozės, magnio stearato, povidono.

Cetrin vartojimo terapinis poveikis

Cetrin yra antrosios kartos antihistamininis vaistas.

Šių vaistų grupei būdingas mažiausias poveikis centrinei nervų sistemai, lyginant su pirmosios antihistamininių vaistų grupės karta.

Dėl to šalutinis poveikis, atsiradęs dėl mieguistumo, mieguistumo, reakcijų slopinimo Tsetrine, yra išreikštas tik nedideliu laipsniu.

Mažesnis ir antialerginis poveikis, priešingai nei pirmosios kartos antihistamininiai vaistai.

Tai reiškia, kad Cetrin gali būti apibūdinamas kaip antihistamininis preparatas, turintis vidutinį antialerginį poveikį ir mažiausiai galimų nepageidaujamų reakcijų.

Cetrin vartojimo terapinį poveikį užtikrina pagrindinis jo aktyvusis komponentas - cetirizinas.

Ši cheminė medžiaga yra alergijų - histamino receptorių - uždegiminių mediatorių blokatorius.

Kaip privalomas ir blokuojantis histaminas negali turėti įtakos organizmui. Todėl alerginė reakcija ląstelių lygyje dar neatsiranda, o išoriniai alergijos simptomai, ty niežulys, patinimas, skausmas, čiaudulys, nepasitaiko.

Jau besivystančioje alerginėje reakcijoje Cetrin sumažina gaminamo histamino kiekį ir taip pat sumažina eozinofilų išsivystymą į alergiją.

Eozinofilų kiekio sumažėjimas veda prie vėlyvųjų alerginių reakcijų stadijų.

Be antihistamininio poveikio, Cetrin taip pat turi priešuždegiminių savybių.

Jei vartojate šį vaistą kaip profilaktinį vaistą, galite sumažinti bronchų ląstelių jautrumą alerginės reakcijos vystymuisi.

Tai savo ruožtu sumažina ir sumažina astmos sergančių žmonių išpuolių sunkumą. Ta pati vaisto savybė gali būti naudojama siekiant išvengti dilgėlinės ir dermografizmo.

Terapinis poveikis po Tsetrina naudojimo pradeda vystytis maždaug per 20 minučių ir trunka vieną dieną.

Nutraukus vaisto, jo antialerginis poveikis išlieka tris dienas.

Pagrindiniai gydomieji vaistai Cetrin, veikiantys prieš alergijas, apima:

  • Patinimas ir jo sumažinimas.
  • Alerginio niežėjimo pašalinimas.
  • Kapiliarinių sienelių pralaidumo mažinimas.
  • Spazmų pašalinimas su lygiais raumenimis.

Cetrin veikia ne tik kaip vaistas nuo alergijos, bet ir vartoja šį vaistą kaip profilaktiką, kad būtų išvengta netoleravimo reakcijų.

Pagrindinės indikacijos narkotikų vartojimui Tsetrin

Tabletės ir skysta vaisto forma Tsetrin Alergologai skiriami šių alerginių reakcijų atveju:

  • Ištisus metus arba pasikartojantis sezoninis rinitas.
  • Alerginis konjunktyvitas.
  • Šienligė
  • Aviliai.
  • Dermatozė su intensyviu odos niežėjimu.
  • Egzema.
  • Bronchinė astma.
  • Patinimas Quincke.

Cetrin gydymo savybės

Skirdami Tsetriną, jį galite, nepaisant valgio. Ir tabletės, ir sirupas vaisto turi būti nuplauti mažu kiekiu vandens.

Vaikai nuo dviejų metų amžiaus gali būti gydomi sirupu, nuo šešerių metų jie jau gali būti gydomi.

Vaisto trukmė leidžia jį vartoti tik vieną kartą per dieną ir pageidautina tuo pačiu metu.

Alergologai pataria gerti nustatytą vaisto dozę vakare, todėl dienos metu negalėsite vartoti Tsetrina šiek tiek mieguistumo.

Sirupo dozę nustato asmens amžius:

  • Norėdami gydyti vaikus nuo dviejų iki šešerių metų, rekomenduojama 5 ml vaisto. Kai kuriais atvejais paros dozė gali būti padalyta vienodai ir gerti 2,5 ml reikės ryte ir vakare.
  • Norėdami gydyti vyresnius nei šešerius metus vaikus ir suaugusiems reikia 10 ml sirupo per dieną, ši dozė taip pat gali būti suskirstyta į du.

Specialios dozės dozė nustatoma inkstų nepakankamumo žmonėms.

Vaisto perdozavimas įvyksta, jei vienu metu geriate daugiau kaip 50 ml vaisto.

Kai pasirodys:

  • Burnos džiūvimas.
  • Mieguistumas, mieguistumas.
  • Vidurių užkietėjimas
  • Sumažinimas ir sunkiais atvejais visiškai nutraukiamas šlapimas.
  • Padidėjęs dirglumas, nerimas.

Jei nustatomas perdozavimas, gydymas prasideda kruopščiai plaunant skrandį. Iš narkotikų vartojami vaistai, normalizuojantys kraujospūdį, šlapinimąsi, kvėpavimo funkciją.

Cetrin tablečių naudojimo ypatybės.

Skiriant Tsetrin tabletes, jie tiesiog nuryti be kramtymo ir nuplaunami vandeniu.

Terapinio poveikio trukmė leidžia vartoti šį vaistą vieną kartą per parą gydymo metu, todėl geriau tai padaryti vakare, taigi nekiltų mieguistumo.

Suaugusiųjų ir jau šešerių metų vaikų dozė yra tokia pati.

Vaikų alergijos gydymo tabletė geriau padalinti į dvi dozes - vakare ir rytą.

Pusę tabletės per parą vartoja pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi.

Nustatant vaisto padidėjusio jautrumo simptomus, jis turi būti atšauktas, ir gydytojas kreipsis į gydytoją dėl gydymo režimo peržiūros.

Prieš alergijos tyrimus nustokite vartoti Cetrin tris dienas.

Šio antihistamininio gydymo metu negalima gerti alkoholio.

Dėl galimo tsetrininio mieguistumo atsiradimo gydant šiuos vaistus būtina vengti situacijų, kai reikalinga didžiausia dėmesio koncentracija ir aukštas reakcijos greitis.

Tsetrin tablečių perdozavimas.

Tai pasireiškia, jei vienu metu vartojate daugiau kaip tris tabletes.

Perdozavimo simptomai yra mieguistumas, padidėjęs niežulys, bėrimas, nerimas, šlapinimosi sutrikimas, drebulys, padidėjęs širdies plakimas, didelis nuovargis.

Perdozavimo požymių šalinimas prasideda nuo skrandžio plovimo, tada naudokite simptominį gydymą.

Bandymų metu Cetrin terapinio poveikio stiprinimas ar silpninimas, vartojamas kartu su kitų grupių vaistais, nebuvo aptiktas.

Tačiau reikia atidžiai derinti tsetriną ir raminamuosius preparatus.

Tsetrino naudojimo vaikams gydymo ypatumai

Tsetrin vartojimas pediatrinėje praktikoje leidžia greitai išgelbėti vaiką nuo daugelio alergijos simptomų, įskaitant niežėjimą.

Odos pokyčiai alergijose, pasireiškiantys niežėjimu, sukelia daug diskomforto vaikui ir priverčia jį subraižyti odą, o tai gali sukelti papildomą infekciją.

Tsetrin greitai pašalina skausmingiausią niežulį, normalizuoja miegą ir apsaugo nuo infekcinių pažeidimų atsiradimo ant odos.

Reguliariai vartojant Cetrin sumažina riziką susirgti kvėpavimo nepakankamumu.

Tam tikro alergeno netoleravimo atveju jis gali būti išreikštas bronchų ir gerklų spazmu, kvėpavimo sunkumais, kvėpavimo takų gleivinės patinimas, dusulys ir uždusimas.

Taigi, Tsetrinas neleidžia odos simptomams perkelti alergijos kvėpavimo organams atveju, ty vaistas, naudojamas laiku, yra profilaktinis prieš bronchinę astmą ir alerginį rinitą.

Vaisto dozę visada lemia vaiko amžius. Sirupas ir tabletės paros dozėje turėtų būti suskirstytos į du kartus, todėl vaistas yra geriau toleruojamas.

Mažų vaikų gydymui geriau naudoti sirupą, jis kvepia skaniai, turi malonų skonį ir greičiau absorbuojamas.

Kai praleidžiate dozę, jums nereikia dvigubai dozuoti kitai dozei.

Ar Tsetrin vartojamas nėštumo metu?

Nėštumo metu ir visam vaiko maitinimo krūtimi laikotarpiui Cetrin nenaudojamas, ty šis vaistas yra kontraindikuotinas.

Taip yra dėl to, kad pagrindinė veiklioji medžiaga prasiskverbia per placentą, o tai gali turėti neigiamos įtakos stuburo ir smegenų klojimui ir susidarymui.

Žindymo laikotarpiu Cetrin dideliais kiekiais patenka į pieną, todėl kūdikis kartu su juo gaus vaisto.

Tsetrino vartojimo trukmė

Gydymo Zetrin trukmę lemia visa grupė veiksnių. Svarbiausi iš jų yra - alergijos požymių sunkumas ir reakcijos netoleravimo eigos pobūdis.

  • Norint pašalinti stipriai besivystančią alerginę reakciją, vaistas vartojamas ne ilgiau kaip dvi savaites. Jei ligos simptomai greitai sustoja, vaistas nutraukiamas.
  • Naudojant Cetrin kaip priemonę užkirsti kelią alergijoms, jo vartojimo eiga gali siekti pusantrų mėnesių. Alergologai rekomenduoja naudoti šį vaistą kaip profilaktinį agentą per visą alergeno buvimo aplinką aplinkoje, paprastai sezoninio pollinozės metu.
  • Cetrin papildo pagrindinį gydymą bronchinės astmos gydymui. Šiuo atveju vaistas skiriamas ne ilgiau kaip trims savaitėms, tada yra savaitės pertrauka, o gydymo režimas kartojamas.
  • Vaikai iki 7 metų, linkę į alerginį dermatitą, gali vartoti Tsetriną dvi savaites iki keturių kartų per metus.

Cetrin ir jo šalutinis poveikis

Tiek tabletės, tiek skystos vaisto formos gali sukelti daug beveik identiškų šalutinių poveikių, daugiausia veikiančių centrinę nervų sistemą.

Yra nepageidaujamų reakcijų po šių simptomų:

  1. Galvos skausmas, pertrūkis galvos svaigimas, silpnumas, mieguistumas.
  2. Diseptiniai simptomai, vidurių pūtimas, burnos džiūvimas, pilvo skausmas.
  3. Odos bėrimas, niežulys.

Išryškėjus ryškiam šalutiniam poveikiui, Tsetrinas sustabdomas ir gydytojas paskiria kitą antihistamininį vaistą.

Kontraindikacijos

Yra tam tikrų kontraindikacijų vartojant Cetrin.

  • Individualus netoleravimas vaisto komponentams.
  • Nėštumas ir žindymas.
  • Sirupas nėra patvirtintas naudoti vaikams iki dvejų metų, tabletės vaikams iki šešerių metų.

Atsargiai, vaistas vartojamas vyresnio amžiaus žmonėms ir pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu.

Narkotikų Cetrin analogai

Vaistinės grandinėje galite įsigyti abu Cetrin analogus ir vaistus, kurių pavadinimai yra sinonimai.

Narkotikų sinonimai yra tie vaistai, kuriuose yra cetirizino, tačiau jie turi skirtingus pavadinimus.

Analogai yra vaistai, priklausantys antihistamininių medžiagų grupei su skirtingais aktyviais ingredientais.

Žinomi vaistai su cetirizinu yra:

  • Alerza, Allertek, Zyrtec, Cetirizin DS, Tetirinax tabletės, Zodak tabletės ir skystos formos, Cetrin tabletės ir sirupas.

Visi sinonimai.

Žinomi Tsetrino analogai yra:

• Tabletės Diazin, Dramina, Ketotifen, Laura Hexal, Claritin, Kestin ir kiti antihistamininiai vaistai.

Visi analogai.

Vaistai, skirti alergijoms, visada turėtų būti gydytojas.

Bet jūs galite savarankiškai pakeisti Tsetriną analoginiais vaistais tuo atveju, jei šis vaistas nėra vaistinėje.

Palyginimas su analogais

Tsetrin ir Zyrtec.

Abu vaistai turi vieną pagrindinę veikliąją medžiagą - cetiriziną, todėl jie yra du dvigubi vaistai.

Tačiau tarp gydytojų manoma, kad Zyrtek cetirizinas yra geriau išvalytas, todėl yra mažiau šalutinių poveikių.

Šiuo atveju pagrindinis veiksnys, turintis įtakos vaisto pasirinkimui, yra kaina.

Tuo tsetrina ji yra daug mažesnė, o tai reiškia, kad galite sutaupyti pinigų vaistams, nes visi žino, kad ši liga nėra vieni.

Cetrin arba Suprastin?

Abu vaistai priklauso skirtingoms kartoms, Suprastin į pirmąjį, o Tsetrinas - antrasis.

Todėl logiška manyti, kad antroji karta yra geresnė nei pirmoji karta, ir taip yra.

Tsetrinas turi mažiau blokinių efektų nei Suprastin, ir tai yra pagrindinis jo privalumas.

Tačiau „Suprastin“ turi didelį antialerginį poveikį ir veikia stipriau. Tačiau kartu su šalutiniu poveikiu, visi šie poveikiai gali tapti neveiksmingi.

Todėl geriau jį priimti ligoninėje prižiūrint gydytojams, nes šalutinis poveikis gali būti nenuspėjamas.

Vaikai iki 12 metų amžiaus, žmonės už šio vaisto rato paprastai draudžiami.

Tsetrinas yra geresnis namuose, kurį gydytojai nedraudžia.

Tsetrin arba Claritin?

Pagrindinis šių vaistų skirtumas yra jų karta. Kaip jau žinome, Cetrin yra antrosios kartos antialerginis vaistas, o Claritin jau trečias.

Claritin turi mažiau šalutinių poveikių, o tai reiškia, kad jis yra saugesnis. Antialerginis veiksmas jam taip pat yra stipresnis, todėl jį dažniau rekomenduoja gydytojai.

Tačiau Tsetrinas yra daug pigesnis nei Claritinas, todėl daugelis alergiškų žmonių nusprendžia dėl jo naudos.

Cetrinus atsiliepimai

Yra daug atsiliepimų apie „Cetrinus“ ir iš esmės visi jie yra teigiami. Vaisto poveikis iš tikrųjų ateina per 20 minučių, kaip nurodyta instrukcijose.

Taip pat patvirtinta, kad likęs vaisto poveikis mažiausiai tris dienas.

Didžiausias teigiamas grįžtamasis ryšys buvo pastebėtas atsižvelgiant į vaisto kainą, lyginant su analogais, pvz., Zodak arba Claritin.

Daugelis alergiškų žmonių, pereinant nuo Zodako prie Tsetrino, nepastebėjo skirtumo tarp dviejų vaistų, išskyrus jų kainą.

Tačiau negalima teigti, kad vaistas tinka visiems. Retai, bet vis dar buvo atvejų, kai antihistamininis poveikis Tsetrin vartojimui nebuvo pasiektas.

Tačiau, kaip pripažino patys pacientai, tai daugiausia sukėlė ne pats vaistas, bet kiekvieno alerginio organizmo individualumas ir retos ligos formos, pavyzdžiui, alergija šalčiui ar plaukų dažams.

Be to, buvo atvejų, kai pacientas buvo čiaudėjęs ir niežulys, lydimas stiprus išsiskyrimas iš nosies.

Manydamas, kad tai buvo alergija, pacientas vartojo Cetrin, kuris stebėtinai nepadėjo.

Todėl paaiškėjo, kad pacientas turėjo pradinį ūminės kvėpavimo takų ligos (ūminės kvėpavimo takų ligos) stadiją, kuri, kaip ir alergijos, turi aukščiau aprašytus simptomus, o vaistai turėjo būti visiškai skirtingi.

Bet pagrindiniai alergijos simptomai, pvz., Bėrimas ir niežėjimas ant odos, čiaudulys, nosies išsiskyrimas, akių paraudimas, Cetrin puikiai elgiasi, todėl rekomenduojame šį vaistą naudoti.